​​​​​​​Hem dövdü, hem ölümle tehdit etti

banner37

Gazimağusa’da 10 yıl önce boşandığı eşini, polisi aradığı için evi önünde darp edip ölümle tehdit eden U.A., 3 bin TL nakdi teminatı ödeyemeyince, hükümsüz tutuklu olarak Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderildi

​​​​​​​Hem dövdü, hem ölümle tehdit etti
banner8

Sedef BOŞNAK

“SENİ ARTIK ÖLDÜRECEĞİM” … Kendisine yöneltilen yazılı dava tebliğini reddeden U.A., ya şartları yetine getirene dek, ya da yargılanıncaya kadar cezaevinde kalacak. Mahkemede şahadet veren tanık polise göre, hem TC, hem de KKTC vatandaşı olan zanlı, eski eşine, “Polisi arıyorsun, seni artık öldüreceğim. Başka çaresi yok” diyerek şiddet tehdidinde bulundu

Gazimağusa’da bir kadın, 10 yıl önce boşandığı eşi tarafından evi önünde, polisi aradığı için darp edilip, ölümle tehdit edildi.

Ülkede giderek yaygın hal alan ve bu tür suçları önlemek için mücadele veren polis, ihbarı değerlendirdi ve hem TC, hem de KKTC vatandaşı olan U.A.’yı tespit edip tutukladı.

Kendisine yöneltilen yazılı dava tebliğini reddeden U.A., mahkemenin öngördüğü 3 bin TL’lik nakdi teminatı ödeyemeyince, hükümsüz tutuklu olarak Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

İşlediği iddia edilen ciddi suçlardan ileride yargılanacak olan U.A., ya şartları yetine getirene dek, ya da yargılanıncaya değin cezaevinde kalacak.

“Seni öldüreceğim başka çaresi yok”

Dünkü teminat duruşmasında, meseleyle ilgili olguları aktarması için Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Arif Toroslu, yeminli şahadete çağrıldı.

Tanık polis Arif Toroslu, zanlının,“özel hayatın gizliliğini ihlal”, “şiddet kullanma tehdidi”, “darp” ve “rahatsızlık” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

banner134
Arif Toroslu, zanlının, 13 Temmuz 2021’de, saat 08.25’te, 10 yıl önce boşandığı eşinin ikametgahına giderek, kullanımındaki aracın ön koltuğuna oturup, kendisiyle barışmadığı gerekçesiyle, adı edilenin rızası olmadan konuşmalarını kaydederek özel hayatın gizliliğini ihlal ettiğini söyledi.

Toroslu, müşteki kadının polisi arayacağı esnada, aracın dışında, kasten ve kanunsuz olarak adı edilenin, sağ koluyla boğazını sıkıp darp ederek, elindeki cep telefonunu aldığına işaret etti.

Zanlının, müştekinin polisi aramamasını sağladığına dikkat çeken tanık polis, U.A.’nın adı edilene hitaben “Polisi arıyorsun, seni artık öldüreceğim. Başka çaresi yok” demek suretiyle şiddet kullanma tehdidinde bulunduğunu anlattı.

Zanlı U.A.’yı şikayet üzerine derdest emri gereği tespit edip tutukladığını ve aleyhine başlattığı soruşturmasını tamamladığını belirten tanık polis, mahkemeden, yazılı dava tebliğini reddeden hem TC, hem KKTC vatandaşı olan zanlıyı uygun bir teminata bağlamasını talep etti.

Huzurundaki şahadeti ve beyanları değerlendiren mahkemenin Yargıcı Dilşah Karayel, zanlıyı, yargılanıncaya değin, KKTC dışına çıkmaktan men etti ve 3 bin TL nakdi teminata bağladı.

Yargıç ayrıca, zanlıyı, KKTC vatandaşı bir kefilin imza edeceği 50 bin TL’lik kefalet senedi karşılığında serbest bıraktı.

Zanlı, şartları yerine getiremeyince, hükümsüz tutuklu olarak Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75