Hem eşini, hem çocuğunu dövdü

banner37

Telefonunu istediği gerekçesiyle 2 yaşındaki çocuğunu, kendisini aldattığı düşüncesiyle de eşini ciddi şekilde darp eden F.A. teminata bağlanıp serbest bırakıldı

Hem eşini, hem çocuğunu dövdü
banner99

Ahmet UÇAR

Kendisinden telefonunu isteyen 2 yaşındaki çocuğunu omzundan ittirip çocuğun yüz üstü düşerek kaşından ciddi şekilde yaralanmasına yol açan ve bununla yetinmeyerek, ilerleyen saatlerde de kendisini aldattığını düşündüğü eşini ciddi şekilde darp eden zanlı F.A., dün mahkeme huzuruna çıkarıldı ve aleyhindeki suçlardan ileride yargılanmak üzere teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü teminat duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Alpaslan Yavuz, zanlı F.A.’nın “Ciddi darp” suçundan methaldar olduğunu söyledi.

Yavuz, zanlının Lefkoşa’nın Surlariçi bölgesindeki ikametgahlarının salon kısmı içerisinde 12 Eylül 2021 tarihinde, saat 21.30 raddelerinde kendisinden telefonunu isteyen 2 yaşındaki oğlunu ittirerek yüz üstünü düşmesine yol açtığını ve çocuğun kaş bölgesinden ciddi şekilde yaralanmasına neden olduğunu belirtti.

Yavuz, saat 23.55 raddelerinde ise kendisini aldattığını düşündüğü gerekçesiyle eşinin boğazını sıkan zanlının kadına tokat atıp, omzunu yumruklayarak ve ayaklarına tekme atarak ciddi şekilde darp ettiğini kaydetti.

Soruşturmanın devam ettiğini ancak zanlının etki edebileceği kısmının tamamlandığını dile getiren Yavuz, zanlının mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Mahkemeye avukatsız çıkan zanlı da söz hakkı alarak parasının ve tanıdığı KKTC vatandaşı birilerinin bulunmadığını ifade etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Hazal Hacımulla, zanlının tüm seyahat belgelerine el konularak yurt dışına çıkmaktan men edilmesi, 10 bin TL tutarında nakdi teminat yatırması ve haftada 1 en yakın polis karakoluna giderek ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

banner134

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88