Hem evlerinden, hem de üzerlerinden uyuşturucu çıktı

banner37

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü, aldığı bir ihbar üzerine Lavinium sitesinde bulunan bir apartman dairesine operasyon düzenleyerek hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ele geçirdi

banner87
Hem evlerinden, hem de  üzerlerinden uyuşturucu çıktı
banner90
banner99

Ahmet KARAGÖZLÜ

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü, Lavinium sitesinde yaşayan vatandaşlardan aldığı ihbar üzerine mahkeme kararıyla söz konusu sitede yaşayan J.B.A. ile B.T.O.’nun kaldığı apartman dairesine operasyon düzenledi.

Operasyonda, zanlı J.B.A. ile B.T.O.’nun kaldığı ikametgahın birçok yerinde hintkeneviri türü olduğuna inanılan uyuşturucu madde bulundu ve akabinde söz konusu zanlılar tutuklandı.

“Kanunsuz uyuşturucu madde alma ve tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan zanlı J.B.A. ile zanlı B.T.O., dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Kıdemli Yargıç Musa Avcıoğlu’nun huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Emine Taşkın, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis çavuşu Mehmet Bayram’ı tanık olarak dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Bayram, Lavinium sitesinde yaşayan vatandaşlardan gelen bir ihbar üzerine mahkeme kararıyla 6 Temmuz’da zanlı J.B.A. ile B.T.O.’nun söz konusu sitede bulunan ikametgahlarına arama yaptıklarını ifade etti.

Bayram, zanlı J.B.A.’nın giydiği şortta yaklaşık yarım gram ağırlığında, zanlı B.T.O.’nun yatak odasında da yine aynı miktarda sarma sigara şeklinde hintkeneviri türü olduğuna inanılan uyuşturucu maddeyi ele geçirdiğini söyledi.

Bayram, söz konusu ikametgahın salonunda sehpanın üzerinde, içinde uyuşturucu madde olduğuna inanılan iki adet sarma sigara ve foil kağıdına sarılı halde de yaklaşık iki gram hintkeneviri türü olduğu sanılan uyuşturucu maddenin emare olarak alındığını ifade etti.

Zanlıların tasarrufunda bulunan maddelerin kimden aldığının henüz tespit edilemediğini ve hafta sonu olduğu için de söz konusu maddelerin laboratuvara götürülemediğini belirten Bayram, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için zanlıların 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Mahkemede söz hakkı isteyen zanlı J.B.A., “Böyle bir şey yaptığım için çok üzgünüm. Kıbrıs’ta daha önce hiç böyle bir şey yapmadım. Bu bir ilkti ve bir daha asla böyle bir şey yapmayacağım” dedi.

Kıdemli Yargıç Musa Avcıoğlu, zanlıların aleyhindeki tahkikatın yeni başladığına dikkat çekerek, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların üç gün süreyle poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2018, 09:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108