Hem halk, hem esnaf eziyetten kurtuldu

banner37

Pazar esnafı dün ilk kez Merkez Lefkoşa Kompleksi’nde stand açarken, halk da yeni pazar yerine akın etti

Hem halk, hem esnaf eziyetten kurtuldu
banner8

Ahmet UÇAR

ESNAF GENELDE MEMNUN… KIBRIS’a konuşan esnaf, Lefkoşa Otobüs Terminali’nde kurulan eski pazar yerinde kışın yağmur çamur olduğunu, yazın toz toprak ve aşırı sıcak yaşandığını anımsatarak, yeni pazar yerinde ise elektrik, su, internet, tuvalet gibi imkanlara eriştiklerini, Lefkoşa Türk Belediyesi’ne müteşekkir olduklarını ancak sınırlı sayıda tezgah koyabildikleri için tüm mallarını sergileyememekten yakındı.

“FERAH AMA KARIŞIK”… Merkez Lefkoşa’da ilk kez kurulan Açık Pazar’a akın eden vatandaşlar, yeni yerin daha serin ve ferah olmasından dolayı mutlu olduklarını dile getirdi, ancak manavların, kuruyemişçilerin, kıyafetçilerin karışık bir şekilde konumlandığı için karışıklık yaşandığını söyledi. Vatandaşlar ayrıca, geniş park yerleri sağlanmış olmasından da oldukça memnun kaldıklarını belirtti.

Lefkoşa pazar esnafı, Merkez Lefkoşa’daki ilk standlarını dün açtı. Halk, yeni kapalı pazara büyük bir ilgi gösterirken; esnaf ise yıllarca Lefkoşa Otobüs Terminali’nde bir çok eksiklik ve sıkıntıya göğüs gerdiklerini, yeni yerlerinden ise oldukça memnun olduklarını dile getirdi. Esnafın tek şikayeti ise yeni yerde yeterli yer olmamasından dolayı tüm mallarını sergileyecek sayıda tezgah kuramamak oldu.

Pazar esnafı, eski pazar yerinde yağmur çamur, toz toprak içerisinde olduklarını, ne elektrik, ne su bulabildiklerini ve insanların da sıcakta pazara gelmek istemediğini anımsatarak; yeni pazar yerinde ise hem su, hem elektrik, hem internet, hem de tuvalet imkanlarına erişebildiklerini ve Lefkoşa Türk Belediyesi’ne teşekkür ettiklerini vurguladı.

Merkez Lefkoşa’da kurulan ilk Açık Pazar’a yoğun ilgi gösteren vatandaşlar da yeni yerin daha serin ve ferah olmasından dolayı mutlu olduklarını, ancak manavların, kuruyemişçilerin, kıyafetçilerin karışık bir şekilde konumlanmasından dolayı karışıklık yaşandığını söyledi.

Vatandaşlar ayrıca, geniş park yerlerinin sağlanmış olmasından da oldukça memnun kaldıklarını belirtti.

Esnaf ve vatandaş ne dedi ? Esnaf ve vatandaş ne dedi ? Esnaf ve vatandaş ne dedi ?

Edip Dilekçi:

Yeni pazara geçtik ama burada yerimiz çok dar. Bu pazara terminalde kurulan pazardan daha çok insan geliyor ama satışlar konusunda terminal daha iyiydi. Bugünkü satışlarımız ne şiş ne kebap. Kapalı olması, elektriğinin, suyunun olması açısından iyi ama her esnafa en fazla 2 dükkan verilmesi sıkıntı yaratıyor.

Cemil Yılmaz:

Yeni pazar yerine taşınmaktan mutluyuz. Eski pazar yeriyle kıyasladığımızda her şey güzel gidiyor. Daha

pazarın ilk günü, satışlarımız da az çok oldu ama satışların durumunu akşam daha iyi anlayacağız. Ben bize böyle bir imkan sunduğu için Lefkoşa Türk Belediyesi’ne teşekkür ediyorum.

Turan Balcı:

Bu pazar, eskisine göre çok iyi. Burası kapalı, temiz, tertipli. Bu pazar yerinin müşterisi de daha iyi. Terminalde kurulan pazar yerinde kışın yağmur çamur oluyordu, yazda sıcaktan durulmuyordu. Bugün ilk gün olması nedeniyle de kalabalık bir müşteri potansiyeli var. Kapasitesi biraz küçük, mesela 3 dükkanı olanlara 1

dükkan verildi ama pandeminin ortadan kalkmasıyla tüm bu sorunlar çözülecek diye düşünüyorum. Lefkoşa

Türk Belediyesi’ne çok teşekkür ederim, her şeye rağmen eski pazar yerinden iyi bir durumdayız.

Gökhan İster:

Yeni pazar yerine taşındığımız için mutluyuz. Burası yeni, kapalı dört dörtlük… Elektriği, suyu, her şeyi var.

Emeği geçen herkese teşekkür ederim. Halk da bu yeni pazardan memnun. Yeni pazarın ilk haftasında olduğumuz için insanlar bayağı ilgi gösterdi. Yeni pazara taşındığımız için mutluyum ama tezgah konusunda

tabii ki sorun yaşıyoruz. Mesela tüm mallarımı istediğim gibi sergileyemiyorum.

Halil Sonmaz:

Yeni Pazar yerine geçtik, mutluyuz. Bugün yoğunluk da var, satışlar şimdilik iyi durumda. Zamanla her şey

daha güzel olacak.

Hatice Demirkaya:

banner134
Yeni Pazar yerinden çok memnunum. Belediyemiz çok güzel bir iş yaptı. Eski pazar yerinde yağmur, çamur,

toz vardı, satışlar iyi değildi. Bu pazarda ise düzen var, tertip var, çok memnunum. Bu pazarın bir diğer güzel

yanı ise manavlar tezgahlarını karşılıklı dizmedi. Burası benim açımdan dört dörtlük bir yer oldu. Eziyetten kurtulduk.  Satışlarımız da idare eder durumda. İnsanlar da ilgi gösterdi, bu bize umut veriyor. Tekrardan belediyemize teşekkür ediyorum.

Mehmet Aldıç:

Yeni pazar yerine taşındığımız için çok mutluyuz. Burada elektriğimiz, suyumuz, tuvaletimiz ve internetimiz

var. Eski pazar yerinde yağmur çamur, toz toprak vardı. Orada, özellikle sıcak havalarda müşteri olmuyordu; burası ferah, serin, kapalı. Sıcak olmasına rağmen insanlar gölgede, kapalı bir alanda alışveriş yapıyor. Satışlarda

da bir hareketlilik var, belediyemize teşekkür ederim.

İsmail Yaka:

“Lefkoşa’da pazarcılar birçok sıkıntı yaşıyor. Bandabulia (Belediye Pazarı) esnafına gidin bakın, kan ağlıyorlar. Müşteriler alışveriş yaparken sıcaktan bayılacak gibi oluyor. Bu nedenle böyle bir açık pazarın olması çok iyi oldu. Burası ferah, geniş. Allah, belediye başkanımızı kazalardan korusun.

Nevin Alisinanoğlu:

Yeni pazar yeri güzel oldu, eski pazar yeri gibi sıcak da değil. Burası evime de yakın. Böyle düzenli, geniş ve

ferah bir pazar Lefkoşa’ya lazımdı.

Özer Tuna:

Yeni pazar yeri çok güzel oldu. Burası ferah, kapalı, düzenli, evimizin yakınında. Burada her şey çok güzel, yerli yerinde. Geniş araç park yerleri hazırlanmış olması da ayrıca memnuniyet verici. Lefkoşa Türk Belediyesi’ne teşekkür ederiz.

Yaser B.:

“Evet, tabii ki bu pazar yeri daha güzel oldu. Temiz, düzenli. Hem evimize hem okul otobüsünün geçtiği yere yakın. Terminal pazarından daha güzel oldu burası.

Walled B. A.:

“Bu pazar yeri diğerinden daha güzel oldu. Burası daha kalabalık, serin ve düzenli. Evimize ve duraklara da yakın. Emeği geçen kişilere teşekkür ederim. Alışveriş yapanlar hava sıcak da olsa o kadar büyük bir sıkıntı yaşamıyor.

Ömer Yıldız:

Bu pazar yerine taşındığımız için mutluyuz. Tezgahların yeri değişti, şimdi daha iyi iş yapıyoruz. Allah

Mehmet Harmancı’dan razı olsun. Eski pazar yerinde elektrik, su yoktu. Sıcaktan korunmak için branda kullanıyorduk. Burası çok güzel oldu hem bizim için hem de müşteriler için. Burada internetimiz de var. Toz

toprak yok, temiz bir yer oldu. Güvenlik anlamında da kameralar var. Yani her şey çok güzel.

Ramazan Atlar:

Yeni pazar yeri çok karışık, düzensiz olmuş. Bence sebze bölümü ayrı, giysi bölümü ayrı diğerleri ayrı olmalıydı ki insanlar aradıklarını bulabilsin ama öyle olmadı. Yine de eski pazar yerine göre güzel bir ortam oluştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75