Hem kaçak kalıyorlar hem kaçak çalışıyorlar

banner37

Dörtyol polisi, Akdoğan’da bir evde izinsiz ikamet eden 4’ü Pakistanlı 5 kişi ile bu kişilere yardımcı olan bir kişiyi tutukladı

Hem kaçak kalıyorlar hem kaçak çalışıyorlar

Sedef BOŞNAK

Dörtyol polisi, Akdoğan’da bir evde izinsiz ikamet eden 4’ü Pakistanlı 5 kişi ile bu kişilere yardımcı olan bir kişiyi tutukladı.

5’inin ülkede yasal statüsü olmadığı tespit edilen 6 zanlıyı dün Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkaran polis, aleyhlerine 3’er günlük tutukluluk emri temin etti.

Dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı İlhan Damdelen’in sorularını Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan Kaya Savaşçı yanıtladı.

Tanık polis Kaya Savaşçı, zanlı Salem Masih, Ashar Masih, Ghulam Abbas, Arshad Ali ve Cemal Demir’in “KKTC’de izinsiz ikamet” ve “Çalışma izinsiz çalışma” suçlarından, Zeki Serindere’nin de “İzinsiz ikamet” ve “Çalışma izinsiz çalışmaya müsaade ve yardımcı olma” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

Kaya Savaşçı, 17 Haziran 2018’de, saat 18.00’de Akdoğan’da izinsiz ikamet eden, Pakistan uyruklu Salem Masih, Ashar Masih, Ghulam Abbas, Arshad Ali ve TC uyruklu Cemal Demir’i suçüstü tespit edip tutukladıklarını söyledi.

Savaşçı, adı edilen zanlıların izinsiz ikamet edip, izinsiz çalıştıran TC vatandaşı zanlı Zeki Serindere’yi de soruşturma sonucu derdest emri gereği tutukladığını ifade ederek, zanlı Salem Masih ve Ghulam Abbas’ın gönüllü ifade vererek bazı beyanlarda bulunduğunu dile getirdi.

Bahse konu evin zanlı Cemal Demir tarafından kiralandığını öğrendiğini kaydeden tanık polis, henüz yeni başladığı soruşturmasını tamamlamak için mahkemeden zanlılar aleyhine 3 günlük tutukluluk emri talep etti.

Yargıç, huzurundaki şahadeti değerlendirdi ve zanlıların 3’er gün poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2018, 08:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER