banner6

Hem kafatasında  hem de  ayak bileğinde çatlak oluştu 

banner37

Lefkoşa’da sakin H.V, “Vahim zarar”, “Ciddi darp” ve “Mülke Tecavüz” suçuyla tutuklandı

Hem kafatasında  hem de  ayak bileğinde çatlak oluştu 
banner99

Özel Haber - Emine UYSAL ÇALUDA   

   Lefkoşa’da sakin H.V, mandıra yeri ile ilgili husumet bulunan Lefkoşa’da sakin Filiz Erbekir'in erkek arkadaşı olan Beyarmudu köyünde sakin Cengiz Korkmazhan’ı ciddi şekilde darp edip, kafatasının çatlaması ve sol ayak bileğinin de kırılmasına sebep olduğu gerekçesiyle tutuklandı. 
    “Vahim zarar”, “Ciddi darp” ve “Mülke Tecavüz” suçuyla tutuklanan zanlı H.V. bugün sabah ek tutukluluk amaçlı Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. 
   Yargıç Nil Elodie Çeliker’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Fatma Damdelen,   tanık olarak polis memuru Ozan Kuşak’ı  dinletti.
   Mahkemede yeminli şahadet veren Kuşak, 22.01.2022 tarihinde saat 11:30 raddelerinde Haspolat Ağıllar Bölgesinde İsimsiz sokakta Lefkoşa’da sakin zanlı H.V.’nin aralarında Mandıra yeri ile ilgili husumet bulunan Lefkoşa’da sakin Filiz Erbekir'in erkek arkadaşı olan Beyarmudu köyünde sakin Cengiz Korkmazhan ile aralarında çıkan sözlü tartışma neticesinde mandırası içerisine izinsiz olarak girip,  Korkmazhan'ın üzerine saldırdığını anlattı.
   Polis memuru Ozan Kuşak, zanlının, müştekinin baş kısmına birkaç kez yumruk vurup,  ciddi şekilde darp ettikten sonra,  iki eli ile belinden tutup havaya kaldırıp yere vurması sonucunda başını yere vurup kafatasının çatlaması ve sol ayak bileğinin de kırılmasına sebep olduğunu kaydetti. 
   Zanlının suçüstü tutuklandığını söyleyen Kuşak, Cengiz Korkmazhan’ın 112 Acil Servis Ambulansı ile Lefkoşa Devlet Hastanesine sevk edildiğini belirtti.
   Cengiz Korkmazhan’a tomografi çekildiğini, kafatasında oluşan çatlak nedeniyle henüz doktor raporu temin edilemediğini ve sağlık durumunun riskli olduğunu anlatan Kuşak, suçun nevinin değişebileceğine vurgu yaptı.    
     Soruşturmanın çok yönlü devam ettiğini belirten Kuşak, zanlının aleyhinde beş gün ek tutukluluk  talep etti.
   Yargıç Nil Elodie Çeliker, talebi onayladı. 

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2023, 14:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104