Hem pahalı hem de direkt uçuş yok

banner37

Kıbrıs Türk Turizm ve Seyahat Acenteleri Birliği Başkanı Erkan Kilim, İngiltere’de yaşayan Kıbrıslı Türkler’in adaya gelmek için neden Ercan Havalimanı’nı tercih etmediğini yorumladı:

Hem pahalı hem de  direkt uçuş yok
banner99

İbrahim FEVZİOĞLU

İngiltere’de yaşayan Kıbrıslı Türkler, adaya Ercan Havalimanı’ndan değil de Larnaka ve Baf Havalimanlarından gelmeyi tercih ediyor.

KIBRIS, dünkü manşetinde İngiltere’de yaşayan Kıbrıslı Türklerin Ocak-Ekim aylarında, Larnaka ve Baf Havalimanlarına gelip KKTC’ye kara kapılarından girişlerinin geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 30,4 oranında arttığını rakamlarla ortaya koydu.

Kıbrıs Türk Turizm ve Seyahat Acenteleri Birliği (KITSAB) Başkanı Erkan Kilim ise, bunun nedeninin Ercan Havalimanı’na gelen özel havayolu şirketlerinin yüksek fiyatlı olması ve özellikle çocuklu ailelerin direkt uçuşları tercih etmesinden kaynaklandığını söyledi.

banner134
İngiltere’den Larnaka ve Baf Havalimanlarına olan uçak bilet fiyatlarının çok daha ucuz olduğunu belirten Kilim, Ercan Havalimanına uçuş yapan özel havayolu şirketlerinin fiyatlarının pahalı olmasından yakındı.

Kilim, “ Ercan Havalimanı, hem pahalı hem de direkt uçuşu yok. Bu da sıkıntı yaratıyor” dedi  

Ercan Havalimanı’na uçuş yapan özel havayolu şirketlerinin bilet fiyatlarının yüksekliğine işaret eden Kilim,

“Herhangi bir fiyat dengeleyici unsur yok, bu şekilde giderse günden güne Kıbrıslı Türklerin Ercan Havalimanına gelişleri azalacak” uyarısında bulundu.

Kilim, yaz aylarında İngiltere’den KKTC’ye gelmek isteyenlerin çok yüksek bilet fiyatlarıyla karşılaştığını ifade ederek çocuklu ailelerin tatil için KKTC’ye gelecekleri zaman zor olmaması için direkt uçuş noktalarını seçtiğini belirtti.

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2018, 09:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75