Hem parasız kaldılar,hem tutuklandılar

banner37

Alayköy’de önceki gün askeri yasak bölgeyi ihlal ederek Güney Kıbrıs’a geçmeye çalışan yabancı uyruklu 7 kişi yakalandı

Hem parasız kaldılar,hem tutuklandılar
banner99

ZANLILARI BIRAKAN KİŞİ ARANIYOR… Alayköy’de önceki gün askeri yasak bölgeyi ihlal ederek Güney Kıbrıs’a geçmeye çalıştıkları sırada suçüstü yakalanan zanlılar  D.H., M.S.P., M.A.A.D., R.M., M.F., M.M. ve P.O., mahkeme huzuruna çıkarıldı ve aleyhlerine 3 gün tutukluluk emri alındı. Polis, zanlıların verdikleri gönüllü ifadelerinde, söz konusu bölgeye aranmakta olan bir şahıs tarafından para karşılığında bırakıldıklarını ve Güney Kıbrıs’a gitmeye çalıştıklarını beyan ettiğini söyleyerek, söz konusu şahsın belirlenmesi için araştırma başlattıklarını belirtti.


Ahmet UÇAR

Alayköy’de önceki gün askeri yasak bölgeyi ihlal ederek Güney Kıbrıs’a geçmeye çalıştıkları sırada suçüstü yakalanan D.H., M.S.P., M.A.A.D., R.M., M.F., M.M. ve P.O., isimli yabancı uyruklu 7 kişi dün mahkemeye çıkarıldı ve haklarında 3’er gün tutukluluk emri alındı.


Polis, zanlıların vermiş olduğu gönüllü ifadelerinde söz konusu bölgeye aranmakta olan bir şahıs tarafından para karşılığında bırakıldıklarını ve Güney Kıbrıs’a gitmeye çalıştıklarını beyan ettiğini dile getirerek, söz konusu şahsın arandığını açıkladı.


Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Yusuf Keleşzade, yeminli şahadet vererek, olguları aktardı.


banner134
Keleşzade, zanlılar D.H., M.S.P., M.A.A.D., R.M., M.F., M.M. ve P.O.’nun “Birinci derecede askeri yasak bölgeyi ihlal etmek” suçundan methaldar olduğunu söyledi.


Keleşzade, zanlıların Alayköy’de 1 Nisan 2021 tarihinde, saat 21.20 raddelerinde birinci derecede askeri yasak bölgeyi ihlal ederek Güney Kıbrıs’a geçmek istedikleri sırada görevli askerler tarafından suçüstü yakalandığını kaydetti.


Zanlıların vermiş oldukları gönüllü ifadede söz konusu bölgeye aranmakta olan bir şahıs tarafından para karşılığında bırakıldıklarını ve Güney Kıbrıs’a gitmeye çalıştıklarını beyan ettiğini dile getiren Keleşzade, zanlı D.H.’nin çalışma izniyle, zanlılardan birinin öğrenci izniyle ülkeye geldiğini, diğer zanlıların ise KKTC’de ikamet izinsiz kaldıklarını açıkladı.


Keleşzade, zanlıları söz konusu bölgeye bırakıp kaçan şahıs hakkında başlatılan araştırmaların da devam ettiğine vurgu yaparak, zanlıların 3 gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.


Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Temay Sağer, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi adına zanlıların aleyhine istenilen tutukluluk emrini verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75