Hem tutuklanmaktan, hem öldürülmekten korktular

banner37

Hakan Yalçın’ın yüksekten düşerek ölmesi olayının sır perdesi aralandı. Yalçın ile ev arkadaşı E.İ.’nin, tasarruflarındaki uyuşturucu nedeniyle polis baskınına uğrayacakları ve uyuşturucuyu veren kişinin kendilerini öldüreceği korkusuna kapıldıkları için olayların geliştiği belirlendi

Hem tutuklanmaktan, hem öldürülmekten korktular
banner99

POLİS TÜM DETAYLARI NETLEŞTİRDİ… E.İ., isimli zanlıyı dün teminat talebiyle mahkemeye çıkaran polis, evlerinin önünde polis arabasını görünce panikle tasarruflarındaki uyuşturucuları saklamaya çalışırken Hakan Yalçın’ın yüksekten düşerek ağır yaralandığını, gittikleri hastanede de polis ekibini görünce geri eve döndüklerini, akabinde de Yalçın’ın fenalaşarak hayatını kaybettiğini anlattı. Polis, E.İ.’nin, verdiği gönüllü ifadesinde uyuşturucuyu halen yurt dışında olan S.C.’den aldıklarını ve yakalanmaları durumunda S.C.’nin kendilerini öldüreceği korkusuna kapıldıklarını itiraf ettiğini belirtti. Mahkeme, E.İ.’nin tutuklu yargılanmasına karar verdi.

Emine UYSAL ÇALUDA


Gönyeli’de meydana gelen “şüpheli ölüm” olayıyla ilgili detaylar açıklandı.


Hakan Yalçın’ın çatıdan düşerek hayatını kaybetmesi olayının, uyuşturucu bağlantılı olduğu, Yalçın’ın ve tutuklu bulunan ev arkadaşı E.İ.’nin polis baskını yapılacağı ve uyuşturucuyla yakalanmaları halinde, uyuşturucuyu kendilerine veren kişi tarafından öldürülecekleri korkusuna kapıldıkları ve uyuşturucuyu saklamaya çalışırken düşme olayının yaşandığı belirtildi.


Olay günü, evlerinde 1 kilo 233 gram bonzai bulunan E.İ., ile ev arkadaşı olan 39 yaşındaki Hakan Yalçın’ın, apartmanlarının önünden geçen devriye polisinin uyuşturucu baskını yapacağını zannedip, paniğe kapıldıkları ve Yalçın’ın uyuşturucuları binadan aşağıya atarken, polise yakalanma korkusuyla çatıdan düştüğü kaydedildi.


Zanlı E.İ.’nin ağır yaralı arkadaşını kendi arabasıyla Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kadar götürse de Acil Servis’te gördükleri polis ekibinin kendilerini tutuklayacağı korkusuyla Yalçın’ın da istemiyle tedavi ettirmeden yeniden evine döndüğü, ancak yarım saat sonra Yalçın’ın fenalaşarak hayatını kaybettiği mahkemeye aktarıldı.


E.İ., dün, “Kanunsuz uyuşturucu madde (sentetik cannabinoid) alma, verme ve tasarrufu”, “Tedbirsizlik ve dikkatsizlik sonucu başkasının ölümüne neden olma” ve “KKTC’de izinsiz ikamet etmek” suçlamalarıyla Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve yargılanıncaya kadar hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi.

“Evde ağzından kan geldi”


Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen teminat duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Fuat Emirtaneoğlu, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Kaan Kurtbir’i dinletti.


Mahkemede yeminli şahadet veren Kurtbir, 24 Haziran 2021 tarihinde saat 23.00 raddelerinde zanlı E.İ.’nin Gönyeli’de ikamet etmekte olduğu iki katlı apartmanın çatı katından 6 metre 91 santim yükseklikten arkadaşı olan Hakan Yalçın’ın düşerek, başından ve karın bölgesinden yaralandığını belirtti.


banner134
Polis memuru Kaan Kurtbir, E.İ.’nin arabasıyla ev arkadaşı olan Hakan Yalçın’ı saat 23.04’te Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne götürdüğünü ve Acil Servis’te gördükleri polis ekibinden korkup, Yalçın’ın istemi üzerine tekrar Gönyeli’deki ikametgaha döndüklerine vurgu yaptı.


Kurtbir, hastaneye götürüldüğü halde tedavi göremeden yeniden eve götürülen Hakan Yalçın’ın ağzından kan gelmesi ve fenalaşması üzerine zanlı E.İ.’nin 112 Acil Servisi aradığını ve Hakan Yalçın’ın devlet hastanesine götürülürken yaşamını yitirdiğini belirtti.

“Evden 12 büyük paket bonzai çıktı”


Polis memuru Kaan Kurtbir, zanlının evinde Narkotik ve Adli Şube ekipleri tarafından mahkeme emriyle huzurunda yapılan aramada, apartmanın arka kısmında boş alanda depoların altında bir miktar sentetik cannabionid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve kan lekeleri bulunarak emare alındığına dikkat çekti.


Kurtbir, evde yapılan aramada ise üzerinde kan lekeleri bulunan koli bantları ile bantlı toplam 1 kilo 233 gram ağırlığında sentetik cannabionid türü uyuşturucu maddelerin emare alındığına vurgu yaptı.

“Öldürülmekten korktular”


Zanlının itiraf içerikli gönüllü bir ifade verdiğini belirten Kurtbir, 24.06.2021 tarihinde zanlının müteveffa ile birlikte yabancı uyruklu S.C., tarafından kendilerine temin edilen toplam 1 kilo 410 gram ağırlığındaki sentetik cannabionid türü uyuşturucu maddeyi alıp, Haspolat-Lefkoşa ile Alayköy yolu üzerinde iki paketini yani 176 gramını teslim alınmak üzere bıraktıklarını mahkemeye aktardı.


Uyuşturucuyu teslim alan kişilerin kimliklerinin tespit edilemediğini kaydeden Kurtbir, zanlının ifadesinde, olay günü, evlerinde 1 kilo 233 gram bonzai bulunan E.İ., ile ev arkadaşı olan Hakan Yalçın’ın, apartmanlarının önünden geçen devriye polisinin, uyuşturucu baskını yapacağını zannedip, S.C., tarafından öldürülme korkusuyla paniğe kapıldıklarını ve Yalçın’ın uyuşturucuları binadan aşağıya atarken, polise yakalanma korkusuyla çatıdan düştüğünü anlattı.


Zanlının ülkede yasal statüsü olmadığını belirten Kurtbir, yargılanmaktan kaçabileceğinden tutuklu yargılanmasını talep etti.


Yargıç Temay Sağer, zanlının 1 kiloyu aşkın uyuşturucuyu tasarruf etmesi ve uyuşturucu vermek suçlarından 18 yıla, “Tedbirsizlik ve dikkatsizlik sonucu başkasının ölümüne neden olma” suçundan ise 4 yıla kadar hapis cezasıyla karşı karşıya olduğuna vurgu yaptı.


Sağer, zanlının yargılanmaktan kaçabileceğine bulgu yaparak, üç ayı aşmamak üzere hükümsüz tutuklu olarak cezaevinde kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75