Hem uyuşturucu satıcısı hem de kaçak

banner37

Tasarrufunda 21 gram Hintkeneviri ile 6 gram bonzai bulunan D.E., cezaevine gönderildi

Hem uyuşturucu satıcısı hem de kaçak
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nün aldığı ihbar üzerine gerçekleştirilen operasyonda tasarrufunda 21 gram Hintkeneviri ve 6 gram bonzai ile yakalanan zanlı D.E’nin kaçak olduğu belirlendi.

“Kanunsuz uyuşturucu madde (Hintkeneviri ve sentetik cannabionid/bonzai), alma, verme ve tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan zanlı dün yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen teminat duruşmasında KKTC Başsavcılığı adına savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Kaan Kurtbir’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Kurtbir, 02.06.2021 tarihinde 14.40-15.00 saatleri arasında Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü tarafından Hamitköy’de sakin zanlının evinde yapılan aramada 21 gram ağırlığında Hintkeneviri, 6 adet foil kağıda sarılı 6 gram ağırlığında sentetik cannabionid türü uyuşturucu maddenin bulunarak emare alındığına vurgu yaptı.

banner134
Polis memuru Kaan Kurtbir, zanlının uyuşturucu satışından elde edildiği tespit edilen 500 TL nakit paranın emare alındığını kaydetti.

Kurtbir, meseleyle ilgili olarak zanlıdan yapılan soruşturmalarda tasarrufunda bulunan söz konusu maddeleri 28.05.2021 tarihinde aranan bir şahıstan satın aldığı ve bazı şahıslara satışını yaptığının tespit edildiğini mahkemeye aktardı.

Tahkikatın tamamlandığına ve zanlının KKTC’de yasal statüsü olmadığına vurgu yapan Kurtbir, zanlının tutuklu yargılanmasını talep etti.

Yargıç Temay Sağer, polisin talebini yerinde bularak zanlının 45 günü aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75