Hemşirelerin davasında takipsizlik dosyalandı

banner37

4 yıl önce, tedavi gördüğü Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde, Şükriye Ağdelen isimli hastayı 10 saat süreyle kontrol etmeyip, ölümüne sebep olma suçundan yargılanan iki hemşireyle ilgi karar açıklandı

Hemşirelerin davasında takipsizlik dosyalandı
banner87

Emine UYSAL

Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde, dört yıl önce, tedavi gören Şükriye

Ağdelen’i, 10 saat süreyle kontrol etmeyip, ölümüne sebep olmakla suçlanan ve Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde itham edildikten sonra tutuklu yargılanan Şifa Bağı ve Buse Gökçe isimli iki hemşirenin aleyhindeki davaya takipsizlik dosyalandı.

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Melek Esendağlı, Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi ve Yargıç Murat Soytaç’ın huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Atilla Enver Etkin, Avukat Emre Kadri ve Avukat Cemre Alicik hazır bulundu.

Şifa Bağı ve Buse Gökçe isimli hemşireler, 27 Nisan 2018 tarihinde itham edilerek suçlamaları kabul etmemişti. İki hemşirenin, tutuklu yargılanmasına başlanmış ve davada 8 tanık dinlenmişti.

İddia makamı, dünkü duruşmada, davayla ilgili takipsizlik dosyalandığını açıkladı.

Polis, Şükriye Ağdelen’in, 31 Ocak 2014 tarihinde, böbrek yetmezliği, tansiyon ve şeker hastalığından dolayı koroner bakım ünitesinde müşahede altına alındığını ve 1 Şubat’ı, 2 Şubat’a bağlayan gece öldüğünü belirlemişti.

Koroner bakım servisinde yaşamını yitiren Şükriye Ağdelen’in ölümüyle ilgili Sağlık Bakanlığı’nın soruşturma başlattığını belirten polis, yapılan araştırmada, yaşam destek ünitesine bağlı olan Şükriye Ağdelen’i sürekli izlemek ve kontrol etmekle yükümlü olan zanlıların, işlerini yapmadıklarının ortaya çıktığını ileri sürmüştü.

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2018, 09:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER