Hepsi de paketli ve satışa hazırdı!

banner37

Gazimağusa’da, evinde toplam 380 gram ağırlığındaki uyuşturucu maddeyle yakalanan 36 yaşındaki D.S. aleyhine mahkemeden tahkikat maksatlı 1 gün tutukluluk emri temin edildi. Polis, uyuşturucu satıcısını arıyor

Hepsi de paketli ve satışa hazırdı!
banner8

Sedef BOŞNAK

İTİRAF ETTİ, SUÇUNU KABUL ETTİ… Dün Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan D.S’nin, hem sözlü, hem yazılı olarak detaylı gönüllü ifade vererek suçlarını kabul ettiğini belirten polis, meseleyle bağı olduğuna inanılan bir kişiyi aradıklarını kaydetti

Gazimağusa’da, 36 yaşındaki D.S., evinde, satışa hazır paketlerde, toplam 380 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyle yakalandı.

D. S.’nin hem sözlü, hem yazılı olarak detaylı gönüllü bir ifade vererek suçlarını kabul ettiğini belirten polis, meseleyle bağı olduğuna inanılan bir kişiyi aradıklarını kaydetti.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan D.S. aleyhine mahkemeden tahkikat maksatlı 1 gün tutukluluk emri temin edildi.

Dünkü tutukluluk duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak, talebi aktarması için PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli tanık polis memuru Mustafa Kavaz’ı yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis Mustafa Kavaz, aldıkları bilgi ışığında, 7 Temmuz’da, Gazimağusa’da, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından D.S.’nin kalmakta olduğu ikametgahta arama yaptıklarını söyledi.

Kavaz, didik didik aradıkları evin salonunda 3 ayrı şeffaf paket içerisinde toplam 55 gram ve bir plastik kap içerisinde yarım gram ağırlığında uyuşturucu maddeyi bulup emare zapt ettiğini anlattı.

banner134
Evin yatak odasında yapılan aramada ise çalışma masası çekmecesinde bin 560 TL nakit para ve üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan 1 adet hassas terazi bulduklarını ifade eden tanık polis, elbise dolabında ise 14 adet şeffaf naylon içerisinde toplam 325 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulup emare zapt ettiklerini kaydetti.

Tanık polis, gönüllü ifade verip suçunu kabul eden zanlının, konu maddeleri aldığı şahsın eşkalini polise bildirdiğini anlattı.

Her yerde satıcıyı aradıklarını anlatan tanık polis, zapt ettiği emareleri Devlet Kimya Laboratuvarı ve muhafazasında kullanılan materyalleri Parmak İzi Şubesi’ne gönderdiğini ifade etti ve buradan gelecek sonucun tahkikatına yön vereceğini kaydetti.

Zanlı aleyhinde yeni başlattığı soruşturmasını henüz tamamlanmadığını ifade eden tanık polis, mahkemeden süre istedi.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Dilşah Karayel, zanlının, tahkikatın selameti için 1 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75