Her an yıkılacak gibi

banner37

Bostancı köyündeki Fikri Karayel İlkokulu, yıllardır bakım görmedi…

banner87
Her an yıkılacak gibi
banner90
banner99

BİNA DÖKÜLÜYOR… Fikri Karayel İlkokulu, bakımsızlıktan dökülüyor. Çatıdan akan su sınıfları kullanılmaz hale getirirken, binanın dış cephesinden parçalar yere düşüyor. Çocuklar teneffüste toprak ve taşların içinde oyun oynuyor, kış aylarında ise çamura batıyor.

Güren TİLKİ

Güzelyurt ilçesine bağlı Bostancı köyünde bulunan Fikri Karayel İlkokulu, bakımsızlıktan dökülüyor. Okul binasındaki görüntü ve alt yapı eksikliği, binanın her an yıkılabileceği hissini uyandırıyor.

Okul Aile Birliği Başkanı Gökhan İnik, okulda uzun zamandır tamirat ve bakım yapılmadığını belirterek okulun bazı bölümlerinin yıkılmaya yüz tuttuğunu söyledi.

Okul binasının çok eski olduğunu ifade eden İnik, okulun bir kısmının Eski Eserler ve Müzeler Dairesi’ne bağlı olduğunu söyledi.

İlgili daireye ve Milli Eğitim Bakanlığı’na okul binasının durumunu bildirdikleri halde kimsenin ilgilenmediğini söyleyen İnik, okulda eğitim alan çocukların başına kötü bir kaza gelmesinden endişe ettiklerini vurguladı.

İnik, okulun eğitim düzeyi ve akademik kadro olarak iyi durumda olduğunun altını çizerek oyun alanlarının taş ve toprak olduğunu belirtti. Kış aylarında çocukların çamur ve su birikintilerinin içinde teneffüs yaptığını söyleyen İnik, çatıdan sınıflara su aktığını, sınıfların neredeyse kullanılmayacak halde olduğunu ifade etti.

İnik, sınıf kapılarının ve pencerelerinin de durumunun kötü olduğunu söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108