banner6

Her çeşidinden uyuşturucu çıktı

banner37

Narkotik polisi önceki gün Lapta’da yaptığı iki farklı operasyonda, hap, hintkeneviri ve bonzai türü olduğu tahmin edilen uyuşturucu madde buldu ve 3 kişiyi tutukladı.

Her çeşidinden uyuşturucu çıktı
banner8

Elmas TOKAY

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri önceki gün aldıkları iki farklı ihbar üzerine, Lapta’da farklı iki evde arama yaptı. Serkan Bal’ın evinde 25 hap, yaklaşık 1 gram hintkeneviri ve yaklaşık 3 gram sentetik cannabinoid (bonzai) bulan polis, Sait Çelik’in evinde ise yaklaşık 100 miligram hintkeneviri ele geçirdi. Serkan Bal ve Sait Çelik’in yanı sıra, meseleyle bağlantılı gördüğü Fırat Tanık’ı da gözaltına alan polis, dün üç zanlıyı mahkemeye çıkardı ve haklarında tutukluluk emri aldı.

Polis önce Serkan Bal’ı, ardından da Sait Çelik ve Fırat Tanık’ı mahkemeye çıkardı.

Girne Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen ilk davada Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü görev yapan polis memuru Cemal Ramiz yeminli şahadet verdi.

Cemal Ramiz, zanlı Serkan Bal’ın kanunsuz uyuşturucu madde ithali ve tasarrufu suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

Ramiz, zanlı Bal’ın evinde 2 adet yeşil, 23 adet krem renk olmak üzere toplam 25 adet extacy, 1 gram hintkeneviri ve 3 gram sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunduğunu kaydetti.

Ramiz, sorgulanan zanlının söz konusu uyuşturucu hapları 100 adet, hintkeneviri türü uyuşturucu maddeyi 3 gram, sentetik cannabinoid türü uyuşturucu maddeyi ise 7 gram olarak 25 Aralık 2016 tarihinde Ercan Havalimanı’ndan ülkeye giriş yaparken ithal ettiği itirafında bulunduğunu söyledi.

Kayıp olan uyuşturucuların araştırıldığını ifade eden Ramiz, zanlının gönüllü ifadeyle birlikte kan ve idrar örneği de verdiğini kaydetti.

Ramiz, aranan kişiler ve alınması gereken ifadeler olduğunu belirterek, zanlının soruşturma amaçlı olarak 3 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Alıcı ve satıcı yakalandı

Narkotik polisine önceki gün yapılan ihbar sonrasında ülkede çalışma izniyle bulunan 23 yaşındaki Sait Çelik’in Lapta’da kaldığı evde yapılan aramada ele geçirilen uyuşturucu maddelerle ilgili yakalanan Sait Çelik ve Fırat Tanık da dün mahkemeye çıkarıldı.

Bu meseleyle ilgili olarak da polis çavuşu Erkan Karam şahadet verdi ve Sait Çelik’in tasarrufunda bulunan 100 miligram ağırlığındaki hintkenevirini, 27 Aralık’ta 180 TL karşılığında Fırat Tanık’tan aldığı itirafında bulunduğunu belirtti.

Erkan Karam, zanlıların “kanunsuz uyuşturucu madde hintkeneviri alma, tasarrufu ve verme” suçlarından methaldar olduklarını söyledi.

Polis çavuşu Karam, zanlı Çelik’in itirafı ile Fırat Tanık’ın evinde de arama gerçekleştirildiğini ve içinde uyuşturucu madde kalıntısı bulunan kül tablası bulduklarını kaydetti. Soruşturmanın devam ettiğini belirten Karam, zanlıların 3’er gün tutuklu kalmaları talebinde bulundu.

Sunulan iki şahadeti de dikkate alan Yargıç Mesutoğlu, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için polislere bir fırsat verilmesi gerektiğine dikkat çekerek, 3 zanlının da 3 gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi.

 

banner134

 

Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2016, 11:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104