"Her gün bir kurum islamafobinin ağına düşüyor"

banner37

"Her gün bir kurum islamafobinin ağına düşüyor"
banner90

UBP Milletvekili Sunat Atun Genel Kurul’da “Hak ve Özgürlüklere İlişkin Yapılan Uygulamalara Yönelik Tespit ve Öneriler” konulu güncel konuşma yaptı.

Demokrasisiyle övünülen KKTC’de inançlı kişilere karşı demokrasiye uymayan uygulamalar yaşandığını ve bunların giderek arttığını belirten Atun, batılı devletlerde islamifobi diye bir kavram bulunduğunu söyledi.

İnsan Hakları Evrensel Bildirgesinin insanlara inanç özgürlüğünü sunduğunu anımsatan Atun, bireylerin inanç özgürlüğünün hürriyetin temeli olduğunu anlattı.

banner9
Atun, uygar dünyanın insan hakkının sınırlarını çizdiğini kaydederek, batı uygarlığının islamafobiyle bu düzenlemeler çerçevesinde mücadele ettiğini ancak ülkemizde baskıyla yönetilmeye çalışıldığını belirtti.

Bu konuda son olarak Lapta Yavuzlar Lisesi’ne atanan başarılı bir eğitim hayatı olan öğretmenin sendikanın baskısıyla başka bir okula atandığını ifade eden Atun, hergün bir kurumun islamafobinin ağına düştüğünü söyledi.

Ülkede insan hak ve özgürlüklerini kıyafetlerin belirleyemeyeceğini kaydeden Atun, bu konuda ülkede yaşananlarla ilgili örnekler verdi.

İnanç özgürlüğünün önemine vurgu yapan Atun, ülkede ekonomik ilerlemeye ihtiyaç olduğunu vurguladı, hükümetin insan hakları konusunda kendisine bir yol belirlemesi gerektiğine işaret etti. Atun, hükümeti bu uygulamaları düzeltmeye çağırdı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner96