banner6

“Her ilçeye eşit sağlık hizmeti verilmesi için mücadele edeceğim”

banner37

DP Lefke Milletvekili adayı Hüseyin Turaç, vekil seçilmesi halinde sağlık alanındaki eksiklikleri gidermek için çalışacağını belirtti

“Her ilçeye eşit sağlık  hizmeti verilmesi için  mücadele edeceğim”
banner151

Güren TİLKİ

Demokrat Parti (DP) Lefke Milletvekili adayı Hüseyin Turaç, vekil seçilmesi halinde özellikle sağlık alanında mücadele edeceğini söyledi.

15 yıldır hemşirelik görevini sürdüren Turaç, “Halkın her ilçede eşit şekilde sağlık hizmetini almasını sağlamak, sağlık çalışanlarının haklarını savunmak ayrıca ülkemizde daha fazla ilaç fabrikası kurulması için mücadele vereceğim” dedi.

Cengizköy sakini olan Turaç, evli ve 2 çocuk babası. 37 yaşında olan Turaç, hemşire…

Lefke bölgesine ve halkına hizmet etmek için canla başla çalıştığını belirten Turaç, Cengizköy Muhtarlığı, Cengizköy Spor Derneği başkanlığı, kick boks antrenörlüğü, Hemşireler ve Ebeler Sendikası’nın bölge temsilciliği görevlerini de yürütüyor.

“Haklarımızı direkt olarak mecliste savunacağım”

DP Lefke Milletvekili adayı Hüseyin Turaç, yardım isteyen herkese özellikle sağlık alanında gücü yettiğince elini uzattığını belirtti.

Muhtarlık görevi süresince hükümet edenlerle gerçekleştirdiği görüşmelerde taleplerinin her zaman haklı bulunduğunu ancak “siyasi de düşünmeliyiz” denilerek hep ertelendiğini ifade eden Turaç, “Ben de siyasi düşünüp haklarımızı direkt olarak mecliste dile getirmek için aday oldum” dedi.

15 yıllık hemşire olan Turaç, vekil olması halinde sağlık hizmetlerini geliştirmek, halkın her ilçede eşit şekilde sağlık hizmetlerini almasını sağlamak, sağlık çalışanlarının haklarını korumak ayrıca adamızda tek olan ilaç fabrikasının gelişimini ve daha fazla ilaç fabrikası kurulmasını sağlamak için mücadele edeceğini söyledi.

Turaç, halkın yararına ve çıkarına olacak her türlü girişimi yapmaktan çekinmeyeceğini belirterek DP adına yakışır şekilde demokratik bir gelecek için çalışacağını ifade etti.

Hayal satmadan gelecek planlamak istediğini belirten Turaç, ekonomik anlamda ülkede yapılması gereken birçok iş ve girişim olduğunun altını çizdi.

Turaç, işe alımların partizanca değil, yasal çerçevede olması gerektiğini de ifade ederek kan ağlayan esnafın artık sorunlarının görülüp, çözüm üretilmesi gerektiğini söyledi.

Turaç, kırsal bölgedeki gençleri konut sahibi yapabilmek için de bir fon oluşturulması önerisini gündeme getireceğini belirtti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
edward george
edward george - 10 ay Önce

samimi olarak caba gosterecegine inaniyorum.

banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110