Her sabah bahçeleri gezip,üreticilerle konuşuyor

banner37

Yeşilyurt köyündeki 235’inci Sulama Birliği Başkanı Deniz Solyalı, görevinin Yeşilyurt’ta tarımsal üretim için kullanılan 750 dönümlük araziye su ulaştırmak olduğunu ifade etti

Her sabah bahçeleri gezip,üreticilerle konuşuyor
banner99

Güren TİLKİ

Her ne kadar Sulama Birlikleri’nin başkanı olarak genelde erkekler karşımıza çıkmış olsa da Lefke İlçesi’ne bağlı Yeşilyurt köyündeki 235’inci Sulama Birliği bu tabuları yıktı.


Söz konusu Sulama Birliği’nin başkanlığını yaklaşık 1 yıldır Deniz Solyalı yapıyor. Solyalı’nın tüm üreticilere eşit yaklaşımı, kurallara göre davranması ve işinin bilincinde hareket etmesi ise üreticilerden büyük takdir topluyor.


Yeşilyurt köyündeki 235’inci Sulama Birliği Başkanı ve aynı zamanda da Ziraat Mühendisi olan Deniz Solyalı, yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi.

banner134

Solyalı, yaklaşık bir yıldır görevinin başında olduğunu ve hem birliği yönettiğini hem de üretime devam ettiğini anlattı.


Deniz Solyalı, görevinin Yeşilyurt’ta tarımsal üretim için kullanılan 750 dönümlük araziye su ulaştırmak olduğunu ifade etti ve narenciye üretiminin bölge için önemini vurguladı.


Birliğin 149 üyesi olduğundan söz eden Solyalı, “yaklaşık 19 yıldır mesleğim gereği tarımsal faaliyetlerde bulundum ve son bir yıldır da Yeşilyurt köyündeki 235’inci Sulama Birliği’nin başkanlığını yapıyorum. Başkan olarak hedefim kurumsal yapıyı kurmak ve sürdürülebilirliğini sağlamaktır” dedi.


Küçük köylerde işleri yürütmenin zor olduğunu belirten Deniz Solyalı, ancak kendisinin kesinlikle yasal kurallara göre hareket de ettiğini ifade etti.


Solyalı, “birlik yöneticilerinden ve üreticilerden gelen talep üzerine bu birliğin başkanlığına aday oldum. İşimi severek yapıyorum. Her sabah erken saatlerde uyanıp, bahçeleri geziyorum. Üreticilerle birebir temas halindeyim ve onlarla el ele sorunları çözmeye çalışıyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75