Her şey Asya bebek için

banner37

Geçitkale esnafı, aylardır Spinal Muskuler Atrofi (SMA Tip 1) hastalığıyla savaşan 8 aylık Asya bebeğin, Zolgensma tedavisi için birlik oldu

Her şey Asya bebek için
banner99

Sedef BOŞNAK

Geçitkale esnafı, Spinal Muskuler Atrofi (SMA Tip 1) hastalığıyla savaşan 8 aylık Asya bebeğe destek için elele verdi.

Birlik olan Geçitkale esnafı, önceki gece, Zeytin Ağacı Eğitim ve Yardımlaşma Derneği’nin (ZAYDER) öncülüğünde, köy meydanında yiyecek-içecek satıp, turnuvalar düzenledi.

Yüzlerce kişinin katıldığı gecede, tüm satıştan elde edilen gelir, Asya bebeğin tedavisine katkı için kaymakamlık onaylı İş Bankası’nda açılan Asya Polatlı adındaki bağış hesabına aktarıldı.

Geçitkale esnafı, düzenlenen yardım gecesinde, döner, ciğer, köy ekmeği, çörek, hellim, ev yapımı poğaça, kek, limonata, kahve, mısır, krep satışından ve turnuvalardan elde ettiği toplam 80 bin TL’yi Asya’nın tedavisi için açılan banka hesabına yatırdı.

Geçitkale Belediyesi ve bölge gönüllüleri, yardım gecesine katılan Asya’nın annesi Güler Polatlı’ya da plaket vererek, Asya’nın bir an evvel sağlığına kavuşmasını diledi.

“Annelik her zaman fedakarlık ister”

banner134
Kızı Asya için düzenlenen etkinliğe katılan Güler Polatlı, Geçitkale esnafı ve bölge gönüllülerine düzenledikleri bu anlamlı etkinlik için teşekkür etti.

Polatlı, “Geçitkale etkinliğimizi yaptık, çok güzel bir kalabalık oldu. Gelen, emeği geçen, bize, Asya’mıza destek olan herkese çok teşekkürler.

Geçitkale ve bölge gönüllülerinin verdiği plaket ve çiçeği, sadece Asya’nın fedakar annesi olarak değil, tüm anneler adına sevgi ile kabul ediyorum. Çünkü annelik, sadece hastalıkta değil her zaman fedakarlık ister.

Tüm katkı koyan, yanımızda olan herkese çok teşekkürler” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75