Her yer çukur ve karanlık

banner37

Gazimağusa- Lefkoşa eski anayoluyla, Gazimağusa- Lefkoşa yeni anayolunu bağlayan yol, yılların getirdiği bakımsızlık ve ilgisizlik nedeniyle sürücülere zor ve tehlikeli anlar yaşatıyor

banner87
Her yer çukur ve karanlık
banner90
banner99

Ahmet İLKTAÇ

Gazimağusa- Lefkoşa eski anayoluyla, Gazimağusa- Lefkoşa yeni anayolunu bağlayan yol, yılların getirdiği bakımsızlık ve ilgisizlik nedeniyle sürücüler için büyük tehlike yaratıyor.

Vatandaşların, Gazimağusa’dan çıkıştan sonra Güvercinlik, Çayönü, Beyarmudu, Türkmenköy ve Akdoğan köylerine ulaşımlarında tercih ettikleri güzergâh olan yol üzerindeki derin çukurlar, sürücüleri adeta çileden çıkarıyor.

banner134
Yol üzerinde herhangi bir ışıklandırma olmamasından dolayı da akşamları çok tehlikeli olan yol üzerindeki köprünün korkulukları ise yaklaşık 1 yıldır kırık vaziyette bekliyor.

Gazetemiz KIBRIS’ı arayarak şikayette bulunan bir vatandaş, söz konusu yolu uzun yıllardır kullandığını ve bu yolda herhangi bir tamirat yapılmadığını söyledi.

Yoldaki derin çukurlar nedeniyle aracının hasar gördüğünü anlatan vatandaş, özellikle de havanın kararmasının ardından yolda aydınlatma olmadığı için büyük tehlike yaşadıklarını kaydetti.

Vatandaş, ilgili kurumları, yolu, bir an önce trafik güvenliğine uygun hale getirmeye çağırdı.

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2017, 10:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75