Her yere girmiş, her şeyi çalmış

banner37

Lefkoşa’da bir araç ve iki evden cep telefonları, bozuk para, cips ve fıstık çaldığı belirlenen zanlı Abdülhamit Günsun’un tutukluluk süresi uzatıldı

Her yere girmiş,  her şeyi çalmış

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da bir araçtan cep telefonu, bir evden bozuk para, cips, girdiği üçüncü evden ise yine cep telefonu çalmakla suçlanan Abdülhamit Günsun’un tutukluluk süresi üç gün daha uzatıldı.

“Geceleyin ev açma” ve “Sirkat” olaylarıyla ilgili tutuklanan zanlı Abdülhamit Günsun, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Ayşe Kaymak Şadi, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Ali Gencer’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Gencer, 23.07.2018 tarihinde saat 12.00 raddelerinde Lefkoşa’da sakin Abdülhamit Günsun’un, Zeki Şanverdi’ye ait Mehmet Ahmet Küçük Apt. önünde park halindeki HT 999 plakalı kilitsiz durumundaki Mercedes Jeep marka aracın içerisinden adı edilene ait Samsung Galaxy S7 edge marka cep telefonunu sirkat ettiğini belirtti.

Polis memuru Ali Gencer, zanlı Abdülhamit Günsun’un 27.07.2018 tarihinde Lefkoşa’da tespit edilerek mahkeme emri gereğince tutuklandığını ve bahse konu cep telefonunun emare olarak zanlının sakladığı yerden alınarak zapt edildiğini kaydetti.

Zanlının yapılan soruşturmasında 22.07.2018 tarihinde saat 02.00 raddelerinde Lefkoşa – Köşklüçiftlik’te Yıldız Esra’ya ait ikametgâhın kilitsiz bulunan mutfak kapısını açıp içeriye girerek dolap üzerinde bulunan mavi renk çocuk kumbarası içerisinden tahmini 50 TL bozuk paraları ve ayrıca mutfak içerisinde buzluk üzerinde muhafaza edilen 2 adet markası meçhul cips ve iki adet baharat fıstıkları sirkat ederek, aynı yerden çıkış yaptığını gönüllü ifadesinde itiraf ettiğini anlattı.  

Polis memuru Ali Gencer, zanlının 28 Temmuz’da mahkeme huzuruna çıkarıldığını ve aleyhinde soruşturma maksatlı üç gün ek tutukluluk temin ettiğini belirtti.

Gencer, üç günlük süre zarfında yapılan soruşturma ve araştırmalar esnasında zanlının 2017 Temmuz ayı içerisinde yine Lefkoşa’nın Kumsal bölgesinde Pervin Elmazay’a ait ikametgâha giriş yapıp, konu ikametgâh içerisinden bir adet Samsung J7 marka cep telefonunu sirkat ettiğinin tespit edildiğini söyledi.

Soruşturmanın geniş çaplı olarak devam ettiğine ve Lefkoşa ve civarında meydana gelen benzeri suçlar ile bağlantısı olup olmadığının araştırıldığına vurgu yapan Gencer, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün daha tutuklu kalmasını talep etti.

Mahkeme, talebi onayladı.

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2018, 08:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER