Herkes dip dibe

banner37

Girne’de bulunan Gelir ve Vergi Dairesi’nde dün sabah saatlerinde büyük bir yoğunluk yaşandı. İşlerini halletme telaşında olan vatandaşlar sosyal mesafeye de dikkat etmedi

Herkes dip dibe
banner90
banner99

GERİ DÖNENLER OLDU… Girne’deki Gelir ve Vergi Dairesi’nin, pandemi tedbirleri çerçevesinde 15’i seyrüsefer, 15’i araç muayene ve 15’i de araç devir işlemleri olmak üzere günde toplam 45 kişiye hizmet sunduğu öğrenilirken, dün bu 45 kişinin dışında kalanlar ise saatlerce sıra bekledikten sonra geri döndü.

Ahmet UÇAR

   Girne’de bulunan Gelir ve Vergi Dairesi’nde dün sabah yine izdiham yaşandı. İşlemlerini halletmek için sabahın erken saatlerinde daireye koşan vatandaşlar, sosyal mesafeye dikkate almadan, dip dibe bir şekilde sıra bekledi.

   Dairenin günde 15’i seyrüsefer, 15’i araç muayene ve 15’i de araç devir işlemleri olmak üzere toplam 45 vatandaşa hizmet sunduğu öğrenilirken, dün bu 45 kişinin arasına giremeyenler, işlerini halledemeden geri dönmek zorunda kaldı.

   Vatandaşların daireye maskesiz girmesi yasakken, personellerin maske takmaması ise dikkat çekti.

   Vatandaşlar, “Özel sektörde çalışıyoruz, kendimize bir fırsat yaratıp buraya geliyoruz. Çünkü başka gün ayarlamamız mümkün değil. Eğer ödemelerimizi zamanında yapmazsak da ne olacağını kestiremiyoruz. Ne zaman dairelere işimiz düşse hep aynı sıkıntıları yaşıyoruz. Günde en fazla 45 kişiye hizmet veriyorlarmış. Tedbir alınması şart, ona bir sözümüz yok ama biz mağdur oluyoruz. Yetkililerin bu mağduriyeti ortadan kaldırmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Taner
Taner - 3 hafta Önce

Iyi be gunde 45 kisiye islem yapilabiliyormus,,bundan dolayi degilmi herkes hukumet isinde calismak istiyor. Bence bu isleri sivile devretseler degil 45 en az yuz kirkbes kisiye islem yaparlar.

Sener Uysal
Sener Uysal - 3 hafta Önce

Vatandasin ne onemi var ki, onemli olan ......

banner140
SIRADAKİ HABER

banner75