“Herkes işini yapsın”

banner37

Kıbrıs tv ekranlarında yayınlanan Kıbrıs Sözcüleri programı yine gündem yaratacak çarpıcı yorumlarla izleyicisiyle buluştu. Yurtdışı seyahati nedeniyle bir süredir ekrana çıkamayan Kıbrıs Medya Grubu Kurucu Başkan Yardımcısı Nur Nadir, Haluk Yerli’nin moderatörlüğünde gerçekleştirilen Kıbrıs Sözcüleri programında değerlendirmelerde bulundu.

 “Herkes işini yapsın”
banner99

“SÖYLEDİKLERİM ÇARPITILDI”

Nur Nadir, geçmiş programlarda yaptığı açıklamaların çarpıtıldığını, kimseye FETÖ örgütü üyesi demediğini açıklayarak, yaptığı benzetmenin şahısları hedef almadığını dile getirdi. Nadir geçmiş dönemlerde yayınlanan Kıbrıs Sözcüleri’nde ki yaptığı açıklamanın bazı kesimler tarafından çarptırıldığını anlatarak, “Benim kimseyle kişisel bir sorunum yok. Herkes bu vatanın evlatları. İster aynı görüşten olsun ister karşıt görüşten” şeklinde konuştu.

“FETÖ ÖRGÜTLENMESİNE BENZİYOR…”

Nadir kimseye FETÖ’cü demediğini vurgulayarak, “Ben kimseye FETÖ’cü demedim.  Yapılan şeylerin FETÖ örgütlenmesindeki sisteme benzediğini söyledim” açıklamasında bulundu. Nadir, bazı şeylerin belli bir kitle tarafından birilerine inandırıldığını söyleyerek eleştirilerde bulundu.

Örgüt benzetmesine örnekler de veren Nur Nadir, “Bağırmak, çağırmak, ekmek yediğin yere hakaret, ihanet etmek bu örgütün tiyneti. Yetiştiğin topraklara ihanet etmek, el ısırmak, küfretmek, saygısızca, seviyesizce hareket etmek… Bütün bunlar bu örgütte var” İfadelerini kullandı.

“SÖYLEDİKLERİMİN ARKASINDAYIM”

Gündemde konuşulması gereken çok daha farklı konular varken, farklı gündemler yaratılmasından duyduğu rahatsızlığı da dile getiren Nadir, sözlerinin arkasında olduğunu, kendisine doğan cevap hakkını kullandığını söyledi.

“ELİMİZDE İSİM LİSTESİ VAR”

Nadir Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık makamlarının altındaki noktalardan, kurumlara ait IP adreslerinden bir takım siyasi entrikalara hizmet etmek için girişimlerde bulunulduğunu da anlattı. Nadir, tüm bunları yapanların isim listelerinin ellerinde olduğunu açıklayarak, “Bu bir örgüt değil de nedir?” sorusunu sordu.

banner134
Ülkede hepimizi üzen bir çok yaşanan olay olduğunu, toplumsal infial yaratan konularda sessiz kalındığını dile getiren Nadir, konuyla ilgili örnekler de verdi.

“İNFİAL YARATAN OLAYLAR NEDEN KINANMIYOR”

“Her ay, her hafta neredeyse öğrencileri taciz eden haberler yayınlıyoruz. Bu infial yaratan, korkunç bir olay. Böylesi yaşanan gerçekler varken ve Öğretmenler Sendikası Başkanı bu olayları kınamazken, beni neden kınıyor.

Demokratik bir yapıda kendi fikirlerini bağımsız bir medya kurumundan ifade ettiğini kaydeden Nadir, bu noktada yapılan saldırıların doğru olmadığını söyledi. Nadir, bir eğitim sendikasının eğitim haricindeki mecralarda boy göstermesinin kabul edilebilir olmadığını belirterek şöyle konuştu;

“ÜLKE HİZMET BEKLİYOR”

“Türkiye Cumhuriyeti’ne yürüyüş yapılacak. Siyasi bir ortam… O sendika orada. Cumhurbaşkanlığı seçimi… O sendika en başta…. Tabipler Birliği…. Sizin bu kadar ciddi sorunlarınız varken, neden siyasi görüşleriniz için sizinle hiç alakası olmayan konulara müdahil oluyorsunuz? Herkes işini yapsın. Hizmet bekleyenler var. Benden ve benim düşüncelerimden daha önemli daha somut sorunlar var. Siz bunlara hizmet etmek için ödeme alıyorsunuz”

Ülkede örgütlü bir basın grubunun da olduğuna değinen Nadir, bu kitlenin Kıbrıs Türk toplumuna hizmet veren bir basın organı olmadığını kaydetti.

“HAZIRLANAN TABLO TOPLUMSAL BİR DNA”

Kıbrıs Sözcüleri programına özel hazırlanan tablonun toplumsal bir DNA olduğunu dile getiren Nadir, ülkedeki siyasi partilerin hizmet anlayışı hakkında değerlendirmede bulundu. Nadir, tabloda yer alan partilerin kendilerine oy vermeyen vatandaşlara hizmet vermek istemediğini anlatarak böyle bir tutumu kabul etmenin mümkün olmadığını söyledi. Bu zihniyeti kınadığını dile getiren nadir, takdiri de seyircilere bıraktı.

Ortaya atılan eleştirilerde bir görüşe ya da siyasi bir oluşuma mensupmuş gibi algı yaratıldığını dile getiren Nadir, “Ben ve kurumum, hiçbir siyasi oluşuma üye ya da dahil değildir. Sağcısına da solcusuna da saygım var.” Şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75