'Herşeye KDV indirimi var internete yok!'

banner37

İnternet Servis Sağlayacıları Birliği yayımladığı basın açıklamasıyla internete KDV indirimi yapılmadığını ifade ederek, karar alınmamasındaki mantığı anlamadıklarını kaydetti. Açıklama şöyle:

'Herşeye KDV indirimi var internete yok!'

Birliğimiz olarak yaptığımız tüm toplantılarda sürekli olarak İnternetin kendi başına bir sektör olmadığını, turizm sektöründen, ithalat/ihracatına, sanayi sektöründen ticarete hemen hemen tüm sektörlerin olmazsa olmazı olduğunu defalarca anlatmaya çalıştık. Son aylarda İnternet fiyatlarının ucuzlaması, ya da en azından dövizle birlikte gelen olumsuz havanın fiyatlara minimum yansıması üzerine ilgili Bakanlığımızdan artık her işyerinin ve her evin temel ihtiyacı durumuna gelmiş İnternet bağlantılarının KDV oranlarının da %5'e çekilmesini talep ettik.

Son alınan kararlarla gördük ki bir havyarın, bir şampanyanın bir de İNTERNET bağlantılarının KDV’si %5'e düşürülmedi...

Bilgi ve Erişim çağında oluğumuz bu günlerde anında direk olarak fiyatlara yansıyacak ve vatandaşın daha ucuza İnternet hizmeti almasını sağlayacak böyle bir kararın alınmamasındaki mantığı biz anlamıyoruz.

İnternet Servis Sağlayıcıları Birliği

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2018, 11:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER