banner6

Hesabına yanlışlıkla yatırılan para için 500 TL ceza kesti

banner37

Hesabına yanlışlıkla yatırılan  para için 500 TL ceza kesti
banner150 banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

   Lefkoşa’da sakin M.H., banka hesabına yanlışlıkla 5 bin TL gönderen işletmeci M.O.’ya 4 bin 500 TL’yi iade edip, “500 TL’yi ceza için kestim” deyince hırsızlık suçlamasıyla tutuklandı ve dün teminat talebiyle Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Ahmet Özlemler, tanık olarak polis memuru Kazım Sevinç’i dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Sevinç, zanlı M.H.’nin 16.03.2022 tarihinde saat 13.23’te İş Bankası banka hesabına yanlışlıkla yatırım yapan Lefkoşa’da sakin M.O.’nun yatırımı fark ettikten sonra kendisine ulaşarak durumu izah ettiğini, zanlının da 4 bin 500 TL’sini geri hesabına yatırdığını ve geri kalan 500 TL’yi vermeyeceğini belirtip, kendisine “ceza” kestiğini yazarak 500 TL’yi sirkat ettiğine vurgu yaptı.

   Polis memuru Kazım Sevinç, zanlının aynı gün temin edilen derdest emri gereği tutuklandığını ve etki edebileceği tahkikatın tamamlandığını belirtti.

   Sevinç, TC vatandaşı olan zanlının yargılanıncaya değin mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

   Yargıç Mine Ozankaya, zanlının yurtdışına çıkışının yasaklanmasına, 5 bin TL nakdi teminat yatırması, KKTC vatandaşı muteber bir kefilin 150 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün en yakın polis karakoluna ispat-ı vücutta bulunması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110