Hesabında 57 bin TL çıktı

banner37

4 ilçede başlatılan ve 12 kişinin tutuklandığı “kara para” soruşturması kapsamında hesabında suç geliri olduğu iddia edilerek tutuklanan Adnan Sağlam, teminatla serbest bırakıldı

Hesabında 57 bin TL çıktı

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa, Güzelyurt, Girne ve Mağusa’da başlatılan ve 12 kişinin tutuklandığı “kara para” soruşturması kapsamında, Türkiye’den hesabına 57 bin TL suç geliri aktarıldığı iddia edilerek tutuklanan Adnan Sağlam, teminatla serbest bırakıldı.

Zanlı Adnan Sağlam, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Ergin Atıcı, tanık olarak Mali Suçlarla Mücadele Birimi’nde görev yapan polis memuru Mehmet Davulcu’yu dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Davulcu, 4 Temmuz’da Mağusa’da başlatılan soruşturma kapsamında “Suç Gelirlerinin Aklanması” meselesiyle ilgili Lefkoşa, Mağusa, Girne ve Güzelyurt’ta toplam 12 kişinin tutuklandığını anımsattı.

Polis memuru Mehmet Davulcu, zanlı İrfan Tan’ın cep telefonunda yapılan incelemede zanlı Adnan Sağlam’ın kimlik ve hesap bilgilerinin bulunduğunu anlattı.

Davulcu, Türkiye’den zanlının hesabına suçla elde edildiğine inanılan 57 bin TL aktarıldığını belirtti.

Tahkikatın tamamlandığını söyleyen Davulcu, zanlının mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Cenkay İnan, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, iki kefilin 50 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2018, 08:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER