banner6

Hintkeneviri ve kokainle geldi, yargılanmak için cezaevine gitti

banner37

Hintkeneviri ve kokainle geldi, yargılanmak için cezaevine gitti
banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

   Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekiplerinin Lefkoşa’da Metehan Kara Geçiş Kapısı’nda düzenlediği “Son Geçiş” isimli operasyonda Hintkeneviri ve kokain türü uyuşturucu maddelerle yakalanan 30 yaşındaki A.K. isimli zanlı, yargılanmak üzere cezaevine gönderildi.
   20 Mayıs’ta saat 20.20’de düzenlenen operasyonda, Güney Kıbrıs’tan KKTC’ye geçen A.K.’nin kullanımındaki araçta yapılan aramada; aracın direksiyonunun altındaki bölümde 39 gram kokain ile yarım kilo Hintkeneviri türü uyuşturucu maddeler ve bir hassas terazi bulunmuştu.

   “Kanunsuz uyuşturucu madde ithali ve tasarruf etme” suçlamalarıyla tutuklanan A.K., dün sabah yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Senem Palabıyık, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Kaan Kurtbir’i tanık olarak dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Kurtbir, 20 Mayıs 2022 tarihinde, saat 20.20’de düzenlenen operasyonda, Güney Kıbrıs’tan KKTC’ye geçen zanlı A.K.’nin kullanımındaki araçta yapılan aramada; 39 gram ağırlığında kokain türü uyuşturucu madde ile yaklaşık 500 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu madde ve bir hassas terazi bulunarak emare alındığına vurgu yaptı.

   Polis memuru Kaan Kurtbir, zanlının gönüllü ifade vererek suçunu itiraf ettiğini belirtti.

   Zanlının sık sık yurtdışına çıkış yaptığına ve yargılanmaktan kaçabileceğine dikkat çeken Kurtbir, tutuklu yargılanmasını talep etti.

   Yargıç Mine Ozankaya, zanlının iki ayı aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104