banner6

Hintli Malkit için rapor hazırlanacak

banner37

Rum tarafında geçtiğimiz Ağustos ayında yabancı uyruklu bir adamı bıçaklayarak öldüren ve KKTC’ye kaçan 21 yaşındaki Hindistanlı Malkit Singh, askeri mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Hintli Malkit için rapor hazırlanacak
banner151

Emine UYSAL

Güney Kıbrıs’ta ağustos ayında 25 yaşında yabancı uyruklu bir adamı bıçaklayarak öldürdüğü, 44 yaşında bir kadını da yaralayıp, KKTC’ye kaçan 21 yaşındaki Malkit Singh isimli Hintli genç, ‘KKTC’ye kaçak giriş’ yapmak suçundan yargılanmak üzere dün Lefkoşa’da Askeri Mahkeme’ye çıkarıldı.

KKTC’deki yasa gereği, ‘genç suçlular’ kategorisine giren ve hakkında Sosyal Hizmetler Dairesi tarafından sosyal tahkikat raporu hazırlanması gereken Malkit Singh’in davası görüşülmek üzere ileri bir tarihe ertelendi. Daha önce teminat emriyle 13 günü geçmemek kaydıyla cezaevine gönderilen Singh, bu kez de davası görüşülünceye kadar cezaevine gönderildi.

“Birinci Derecede Askeri Yasak Bölgeyi İhlal Etmek” suçlamasıyla tutuklanan Singh, dün Askeri Mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi’nin huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Doğa Tokay, hazır bulundu.

Tercüman aracılığı ile söz alan sanık, suçunu kabul ettiğini söyledi. Sanık, parası olmadığı için avukat tutamadığını da belirtti.

Savcı Doğa Tokay, sanığın 21 yaşında olduğunu ve sosyal tahkikat raporu hazırlanması gerektiğini belirterek, davanın ertelenmesini talep etti.

Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi, davayı ileri bir tarihe erteledi.

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2017, 09:29
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110