Hırsız gözünü hastanede açtı

banner37

Hırsızlık maksadıyla, banyo penceresinden komşusunun evine gizlice girerek yatak odasına kadar giren zanlı İlyas Alkaya, ev sahibi N.Y. isimli kadının kendisini fark etmesi üzerine aynı yerden kaçmaya çalışırken ikinci kattan beton zemine düşerek ciddi şekilde yaralandı

banner87
Hırsız gözünü hastanede açtı
banner90
banner8

Ahmet VAMIK

Alsancak bölgesinde bulunan bir sitede yaşanan faili meçhul hırsızlık olaylarının failinin aynı sitede ikamet eden İlyas Alkaya olduğu ortaya çıktı.

Hırsızlık maksadıyla, sabaha karşı 04.30 sıralarında banyo penceresinden komşusunun evine gizlice girerek yatak odasına kadar giren zanlı İlyas Alkaya, ev sahibi N.Y. isimli kadının kendisini fark etmesi üzerine aynı yerden kaçmaya çalışırken ikinci kattan beton zemine düşerek ciddi şekilde yaralandı.

Olay sonrası hastanede gözünü açan zanlı Alkaya, tutukluluk talebiyle dün Girne’de mahkemeye çıkarıldı.
Girne Kaza Mahkemesi’nde yargıç huzuruna çıkarılan zanlı aleyhinde 2 günlük tutukluluk emri alındı.

İkinci kattan beton zemine düştü

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen duruşmada Başsavcılık adına Savcı Mustafa Atakara Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Lapta Polis Karakolu’nda görevli polis memuru Mustafa Güneş’i tanık olarak dinletti.

Zanlı İlyas Alkaya’nın 24 Temmuz günü Alsancak’ta meydana gelen “Geceleyin Ev Açma” ve “Mülke Tecavüz” suçlarından methaldar olduğunu belirten polis memuru Mustafa Güneş, önceki gün saat 04.30 sıralarında apartman boşluğundan ikinci kata tırmanan zanlının, komşusu müşteki N.Y.’ye ait dairenin banyo penceresinden içeriye girdiğini ifade etti.

Güneş, yatak odasına kadar giren zanlı İlyas Alkaya ile göz göze gelen müşteki N.Y.’nin çığlık atması üzerine, aynı yerden kaçmaya çalışan zanlının 5 metre yükseklikten beton zemine düşerek ciddi şekilde yaralandığını dile getirdi.

Evinde yapılan aramada çalıntı eşyalar bulundu

Ambulans ile Lefkoşa Devlet Hastanesi’ne kaldırılan zanlının aynı gün hastaneden taburcu edilmesinin ardından gözaltına alındığını kaydeden Mustafa Güneş, zanlının ikametgâhında arama yapıldığını ifade etti.

Zanlının, aynı sitede bulunan ikametgâhında yapılan aramada tespit edilen bir çok eşya ile ilgili makul bir izahat veremediğini söyleyen polis memuru Mustafa Güneş, evde bulunan bir adet televizyonun ise aynı site içerisinde ikamet eden başka bir ev sahibine ait olduğunun ve zanlının evinde tespit edilen televizyonun söz konusu şahsa ait ikametgâhtan sirkat edildiğinin de ortaya çıktığını sözlerine ekledi.

Bölgede faili meçhul birçok hırsızlık olayı var

Meseleyle ilgili soruşturmanın henüz yeni başladığını ve bölgede son zamanlarda birçok faili meçhul ev açma meselesi gerçekleştiğini ifade eden Mustafa Güneş, serbest kalması halinde yürütülen geniş çaplı soruşturmaya, alınması gereken ifadelere, kayıp emarelere ve muhtemel suç ortaklarına etki etme olasılığı yüksek olan zanlının tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Mesut Mesutoğlu, soruşturmanın salimen yürütülebilmesine olanak sağlamak amacıyla, zanlının 2 gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2018, 08:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75