banner6

Hırsızlığı seriye bağlamışlar

banner37

Hırsızlığı seriye bağlamışlar
banner150 banner151 banner143

Ayşe BULUT

   Gelincik’te Ayşe Kuman’a ait ambara üç farklı tarihte girerek 202 parça hırdavat malzemesi sirkat eden M.N. ve F.D. isimli iki zanlı son seferlerinde suçüstü yakalandı. Zanlıların benzer şekilde Mağusa’da da pek çok suç işledikleri tespit edildi.

   “Ambar açma”, “Sirkat”, “Kasti hasar”, “Mülke tecavüz” ve “Sahtekarlıkla para temin” suçlamalarıyla tutuklanan zanlılar Mehmet Nurçin ve zanlı Faruk Demir dün İskele Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Murat Ergün, iki zanlının 2022 Şubat ayı içerisinde Ayşe Kuman’a ait olan Gelincik’te bulunan ambarın güneye bakan kilitli vaziyetteki camını kırıp hasara uğrattıktan sonra kapı arkasındaki sürgüleri kaldırarak ambar içerisine girip 3 adet koyun kırpma makinesi, bir adet odun motoru ve bir adet plastik boru kaynak makinesini sirkat ettiklerini belirtti.

   Zanlıların 26 Mart’ta da aynı ambardan 3 adet kuyu dalgıcını sirkat ettiklerinin tespit edildiğini söyleyen Ergün, 29 Mart’ta yine konu ambara aynı şekilde girerek 2 adet izmirillo, 2 adet kuyu dalgıcı, 1 adet çift başlıklı bileme makinesi, iki adet su motoru ile toplam 202 parçadan oluşan hırdavat malzemesini sirkat ettiklerine vurgu yaptı.  

   Zanlı 1’in yönetimindeki GC 569 plakalı araç ile ambardan sirkat etmiş olduğu malzemeleri taşıdığı sırada devriye görevinde olan polis ekipleri tarafından tespit edilerek, suçüstü tutuklandığını belirten Ergün, araç içerisinde bulunan malzemeler ile aracın emare olarak alındığını kaydetti.

   Ergün, aynı gün yapılan soruşturmada zanlı 2’nin meseleyle bağlantısı tespit edilip, tutuklandığını söyledi.

   Polis memuru Murat Ergün, meseleyle ilgili yapılan soruşturma esnasında zanlı 1 ve zanlı 2’nin ambardan sirkat etmiş oldukları malzemelerden iki adet koyun kırpma makinesi ile üç adet su dalgıcını satarak, 4 bin 700 TL temin ettiklerinin tespit edildiğini kaydetti.

Akü de çalmış

   Murat Ergün, meseleyle ilgili olarak yapılan soruşturma esnasında zanlı 2 F.D.’nin 11-12 Şubat 2022 tarihleri arasında Mağusa’da terminal bölgesinde Emirali Oğur’a ait TGR 799 plaklı otobüsten iki adet 2 bin 400 TL değerindeki aküyü sirkat edip, bir hurdacıya sattığının tespit edildiğine vurgu yaptı.

   Ergün, yine meseleyle ilgili olarak yapılan soruşturma esnasında zanlı 2’nin 14 Şubat’ta Boltaşlı köyünde Mustafa Bulut’a ait tarla içerisindeki jeneratör üstünden 500 TL değerinde bulunan aküyü sirkat ederek, KF 569 plaklı aracına taktığının tespit edildiğine dikkat çekti.

   Akünün emare olarak alındığını belirten Ergün, meseleyle ilgili olarak zanlı 2 F.D.’nin tutuklu bulunduğu süre zarfında üç farklı gönüllü ifade vererek işlemiş olduğu suçları itiraf ettiğini mahkemeye aktardı.

   Ergün, zanlı 2 F.D.’nin vermiş olduğu gönüllü ifadesinin teyit ve tekzibinin halen devam ettiğini belirterek, her iki zanlının da İskele ve Mağusa sorumluluk sahası içerisinde meydana gelen faili meçhul olan sirkat meseleleri ile ilgili olarak bağlantısı olup, olmadığının araştırılacağına dikkat çekti.

   Tahkikatın çok yönlü ve titizlikle devam ettiğini belirten Ergün, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için her iki zanlının da 7 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.  
   Yargıç Nil Çeliker, zanlıların 6 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

 

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110