banner6

Hırsızlığın böylesi

banner37

“Animax” isimli veteriner kliniğinden 2 bin 100 TL’lik alışveriş yapıp, mağaza sorumlusuna parasının evinde olduğunu ve parasını ödemesi için kendisini ikametgahına bırakmasını isteyen zanlı A.O.I. eşyalarla eve girip, “Size verecek param yoktur” diyerek çaldı

Hırsızlığın böylesi
banner99

Özel Haber - Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da “Animax” isimli veteriner kliniğinden 2 bin 100 TL’lik alışveriş yapıp, mağaza sorumlusuna parasının evinde olduğunu ve parasını ödemesi için kendisini ikametgahına bırakmasını isteyen zanlı A.O.I. eşyalarla eve girip, “Size verecek param yoktur” diyerek çaldı.

“Sahtekarlıkla mal temini” ve “Sirkat” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Nil Elodie Çeliker’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Senem Palabıyık, tanık olarak polis memuru Ortunç Özbaylı’yı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Özbaylı, 02.01.2023 tarihinde Lefkoşa’da aynı yerde sakin A.O.I.’nın (E-33) Rauf Denktaş Caddesi No 126 Göçmenköy’de faaliyet gösteren ve Lefkoşa’da sakin Tahir Tehdit’in (E- 20) sorumluluğunda bulunan “Animax” isimli veteriner kliniğinden toplam değerleri 2 bin 100 TL olan 1 adet köpek maması, 1 adet köpek gezdirme ipi, 2 adet köpek kıyafeti, 1 adet köpek taşıma kafesi, 1 adet köpek yatağı ve 1 adet ışığı parası olmadığı halde alarak, Tahir Tehdit’e parasının evinde olduğunu ve parasını ödemesi için kendisini Gönyeli’deki ikametgahına bırakmasını istediğini kaydetti.

Özbaylı, Tahir Tehdit’in, zanlıyı ikametgahına bıraktığı sırada bahse konu eşyalar ile birlikte ikametgahı içerisine girerek, “Size verecek param yoktur” deyip, kapıyı kapatmak suretiyle sahtekarlıkla mal temini ile sirkat ettiğini mahkemeye aktardı.

Özbaylı, 03.01.2023 tarihinde zanlının mahkeme emri gereği tutuklandığını ve aynı tarihte zanlının ikametgahında Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden temin edilen arama emir gereği yapılan aramada bahse konu tüm eşyaların tespit edilerek emare olarak alındığını kaydetti.

Meseleyle ilgili olarak soruşturmanın tamamlandığını, Nijerya uyruklu olan zanlının aktif öğrenci statüsünde olduğunu söyleyen Özbaylı, zanlının mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Nil Elodie Çeliker, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 35 bin TL nakdi teminat yatırması, 200 bin TL değerinde şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada 4 gün ispatı vücutta bulunması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104