banner6

Hırsızlık anını telefona kaydettikleri belirlendi

banner37

Aynı kafeteryada 3 farklı tarihte meydana gelen hırsızlık olaylarıyla ilgili tutuklanan 7 gençten ikisinin suçla bağının olmadığı tespit edildi, 5’i ise teminata bağlandı

Hırsızlık anını telefona  kaydettikleri belirlendi
banner99

Özel Haber - Emine UYSAL ÇALUDA

Haspolat’ta üç farklı tarihte aynı kafeteryada meydana gelen hırsızlık olaylarıyla ilgili olarak tutuklanan 7 gençten 5’i teminatla serbest bırakılırken, ikisinin olayla bağı olmadığı belirlendi. Polis, zanlıların hırsızlık anını cep telefonuna kaydettiklerini tespit etti.

“Sirkat” ve “Kasti hasar” suçlamalarıyla tutuklanan T.E.B. (E-20), İ.S. (E-19), Y.E.R. (E-21), Z.E.A. (E-20) ve Z.E.S. (E-18) dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Suçla bağlarının olmadığı belirlenen B.B. (E-22) ve S.S. (E-25) ise mahkemeye çıkarılmadan serbest bırakıldı.

Yargıç Nil Elodie Çeliker’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Senem Palabıyık, tanık olarak polis memuru Tuğçe Sarıca’yı dinletti.
Mahkemede yeminli şahadet veren Sarıca, 29-30.12.2022 tarihinde 22.00-06.30 saatleri arasında Haspolat’ta Firdevs Özdemir’in işletmeciliğini yaptığı kafeterya içerisinde bulunan çelik dolabın camını kasten ve kanunsuz olarak kırdıktan sonra dolap içerisinde bulunan 61 adet, toplam değeri 367 TL olan farklı markalardaki teneke kutu içeceğin sirkat edildiğini belirtti.

Tuğçe Sarıca, 30.12.2022-02.01.2023 tarihleri arasında 18.00-06.00 saatleri arasında aynı kafeterya içerisinde bulunan çelik dolabın asma kilitlerinin kasten ve kanunsuz olarak kırılıp hasara uğratıldıktan sonra dolap içerisinde muhafaza edilen ve toplam değeri 6 bin 710 TL olan 11 karton Malbro touch ve 11 karton Parlament marka sigaraları, karton kutu içerisinde bulunan 20 TL, 10 TL ve 5 TL’lik banknotlardan oluşan toplam bin 700 TL nakit paranın sirkat edildiğini anlattı.

Sarıca, 04.01.2023 tarihinde saat 23.00 raddelerinde aynı işletmeciye ait dört tarafı açık kafeterya içerisinde bulunan dolap içerisinde muhafaza edilen toplam değerleri 110 TL olan 5 adet Nestle marka enerji bar gofretlerin 6 zanlı tarafından sirkat edildiğinin tespit edildiğine vurgu yaptı.

Sarıca, aynı gün zanlıların tespit edilerek derdest emri gereği tutuklandıklarını belirtti. Sarıca, mesele ile ilgili olarak zanlı T.E.B.’nin bir gönüllü ifade verip işlemiş olduğu suçları itiraf ettiğini kaydetti.

Sarıca, 05.01.2023 tarihinde söz konusu kafeteryaya zanlıların girdiğinin tespit edilerek aleyhlerinde derdest emri temin edildiğini belirtti.

Sarıca, zanlı T.E.B’nin vermiş olduğu gönüllü ifadesinde zanlı Z.E.S. (E-18) mesele ile bağlantılı olduğunun öğrenildiğini ve Lefkoşa’da tespit edilerek tutuklandığını anlattı.

Üç farklı tarihte gerçekleşen hırsızlık olaylarıyla ilgili zanlıların etki edebileceği soruşturmanın tamamlandığını belirten Sarıca, aktif üniversite öğrencisi olan zanlıların mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Nil Elodie Çeliker, zanlıların yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 15’er bin TL nakit teminat yatırması, 200’er bin TL değerinde şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada üç gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşullarına bağlı olarak tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104