‘Hırsızlık’ suçundan yargılanacak

banner37

Gazimağusa’da üniversite kampüsü içerisindeki bir yurt odasından eşya sirkat ettiği gerekçesiyle tutuklanan Chukwubunna Johmbosco Linus ileride yargılanmak üzere 10 bin TL nakdi teminata bağlandı

‘Hırsızlık’ suçundan yargılanacak
banner99

Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa’da ikamet ettiği yurtta H.O.’ya ait yurt odasından eşya sirkat eden Nijerya uyruklu Chukwubunna Johmbosco Linus, ileride yargılanmak üzere 10 bin TL nakdi teminata bağlandı.

   Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Ayhan Arabi, meseleyle ilgili talebini mahkemeye aktardı.

   Tanık polis Ayhan Arabi, zanlının, 1 Ekim 2020’de, bir üniversite kampüsü içerisindeki yurtta, saat 00.05’te meydana gelen “Geceleyin ev açma” ve “Sirkat” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

   Ayhan Arabi, zanlının, 2020 yılı Mart ve Ekim ayları içerisinde, Gazimağusa’da H.O.’nun kalmakta olduğu yurt odasının kilitsiz kapısını açarak içeriye girdiğini ve içerisinden bir adet bavul, üç adet parfüm, bir adet kol saati, 12 adet süt, 1 adet şort ve 5 adet yulaf ezmesi çaldığını anlattı.

   Arabi, incelenen kamera kayıtları sonucu tutuklanan zanlıya yazılı dava tebliğ ettiği belirttikten sonra, mahkemeden Nijerya uyruklu olan zanlıyı uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

   Huzurundaki şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, KKTC dışına çıkmaktan men ettiği zanlıyı 10 bin TL nakdi teminata bağladı.

   Kıdemli yargıç, ayrıca, zanlının haftanın bir günü en yakın polis karakoluna giderek ispat-ı vücut etmesini istedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75