banner6

Hırsızlık yapmak için gemiyle gidip geliyordu

banner37

Gazimağusa polisi, bölgede meydana gelen birçok hırsızlık olayını aydınlattı ve park halindeki araçlardan para ve eşya sirkat ederek kasti hasar veren E.A.’yı suçüstü tutukladı

Hırsızlık yapmak için gemiyle gidip geliyordu
banner150

banner150

banner99

ÖZEL HABER - Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube ekibi, bölgede meydana gelen birçok faili meçhul araç içerisinden sirkat ve kasti hasar suçlarıyla ilgili E.A.’yı suçüstü tespit edip tutukladı.

   Gönüllü ifadesinde KKTC’ye, Türkiye’den gemiyle birçok kez gelip suç işlediğini itiraf eden E.A., dün Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler huzuruna çıkartıldı ve aleyhine tahkikat maksatlı 1 gün tutukluluk emri temin edildi.

   Polis, ülkede ikamet adresi bulunmayan E.A.’yı, Şener Trading isimli şirkete ait kamyonet içerisinden çaldığı 17 bin 793 TL ile birlikte, paraların bulunduğu çantayı yaktığı sırada tespit edip alıkoyduğunu belirtti ve E.A.’nın bölgede işlediği diğer suçları itiraf ettiğine vurgu yaptı.

Daha çok iş var

   Dünkü tutukluluk duruşmasında İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hüseyin Eser, meseleyle ilgili olguları aktarması için Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan meselenin tahkikat sorumlusu Hakan Özçürümez’i tanık kürsüsüne çağırdı.

   Tanık polis Hakan Özçürümez, zanlının, 22 Mart’ta, saat 11.00’da, Gazimağusa’da 15 Ağustos Bulvarı üzerinde faaliyet gösteren Kaplan Market önünde, yol kenarında park halinde bulunan Şener Trading isimli şirkete ait olup Lefkoşa’da sakin R.S.’nin kullanımındaki, kapıları kapalı ancak kilitsiz vaziyetteki UH 057 plakalı kamyonet araç içerisinden sirkat suçunu işlediğini söyledi.

   Hakan Özçürümez, zanlının, UH 057 plakalı araç içerisinden R.S.’ye ait sürüş ehliyeti, 15 ABD doları, Şener Trading Ltd adına tahsil edilen 17 bin 793 TL ve Halk Bankası tarafından şirket adına düzenlenip kaşide edilen 3 adet çekin bulunduğu çantayı sirkat ettiğini ve konu çanta içerisinden nakit paraları alıp, geri kalanları çakmak ile yakıp hasara uğrattığı sırada tespit edildiğini belirtti.

   Özçürümez, zanlının üst aramasında 17 bin 793 TL nakit parayı bulup emare zapt ettiğini belirterek, zanlının gönüllü ifade verip 1 Mart’ta Gazimağusa’da bir işyeri önündeki park yerinde kapalı ancak kilitsiz bulunan KF 221 plakalı araç içerisinden 52 bin TL değerindeki 22 ayar altın olan 2 bilezik ve 1 kolyeyi sirkat ettiğini de itiraf ettiğini anlattı.

    Tahkikatın henüz yeni başladığını anlatan tanık polis, meseleyi çok yönlü soruşturduğunu belirttikten sonra, bölgede faili meçhul birçok meselenin bulunduğunu ve kamera kayıtlarının incelenmesi gerektiğine vurgu yaptı ve mahkemeden tahkikatını salimen neticelendirebilmek için süre istedi.

   Huzurundaki şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler,  ilk nazarda suçla bağlantısı bulunan zanlının 1 gün poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2023, 15:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104