Hırsızlıktan yakalanan zanlının ülkede 26 yıldır kaçak yaşadığı ortaya çıktı

banner37

Hırsızlıktan yakalanan zanlının ülkede 26 yıldır kaçak yaşadığı ortaya çıktı
banner90
banner8

Alsancak’taki bir markette 27 Kasım’da meydana gelen hırsızlık olayını soruşturan polisin zanlı olarak yakaladığı Oruç Kır isimli kişinin 1993 yılından beri ülkede kaçak olarak yaşadığı ortaya çıktı.

Mahkeme, hırsızlıkla suçlanan ve ülkede 26 yıldır kaçak olarak kalan Oruç Kır’ı yargılanıncaya kadar hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderdi.

Girne Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü teminat duruşmasında, Lapta Polis Karakolu’nda görev yapan ve meselenin tahkikatını yürüten polis memuru Zafer Beyazkaya yeminli şahadet vererek olguları aktardı.

Zanlının sirkat ve ikamet izinsiz kalmak suçlarından methaldar olduğunu belirten Beyazkaya, zanlının 27 Kasım’da Alsancak’ta faaliyet gösteren bir marketten bir şişe viski çaldığını, olayın ardından kamera görüntülerinden tespit edilip yakalandığını söyledi.

Zanlının mahkemeye çıkarıldığını ve hakkında 3 gün tutukluluk emri alındığını belirten Beyazkaya, bu süre içerisinde yapılan soruşturmada zanlının 1993 yılından beridir ülkede kaçak yaşam sürdüğünü tesit ettiklerini söyledi.

Polis, zanlının gönüllü ifade verip suçlarını kabul ettiğini, soruşturmanın tamamlandığını belirterek, teminata bağlanmasını talep etti.

Mahkeme zanlıyı 20 günü aşmayacak bir şekilde cezaevine gönderdi. 

KAMALI HABER

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2019, 20:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali desdero
Ali desdero - 2 yıl Önce

Hic mi hasta olmadi bu adam hic mi ev kiralamadi bankaya gitmedi bardon gancelli artik

SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75