banner6

Hırsızlıktan yakalandı, cebinden bonzai çıktı

banner37

Gazimağusa’da iki dükkan açıp para ve sigara çalan Y.A., ‘hırsızlığın’ yanında ‘uyuşturucudan’ da tutuklandı

Hırsızlıktan yakalandı, cebinden bonzai çıktı
banner151

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da iki dükkan açıp para ve sigara çalan Y.A., incelenen güvenlik kamera kayıtlarından teşhis edildi ve kısa sürede yakalanarak tutuklandı.


Benzer sabıkası olan Y.A.’nın giydiği eşofmanın ön cebinde şeffaf naylona sarılı 3 gram ağırlığında sentetik cannabinoid (bonzai) türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde de bulundu.


Ağır ceza gerektiren birçok ciddi suçtan hakkında soruşturma başlatılan Y.A., dün mahkemeye çıkarıldı ve aleyhinde 3 gün tutukluluk emri alındı.


Y.A., aleyhindeki suçlamaları kabul edip, konu maddeyi 200 TL karşılığında siyahi bir şahıstan satın aldığını itiraf etti.

  Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, Savcı İlhan Damdelen, polis memuru Mahir Türe’yi yeminli şahadete çağırdı.


Tanık polis Mahir Türe, zanlı Y.A.’nın (E-32) Aralık 2021 ayı içerisinde, Gazimağusa’da meydana gelen “Dükkan açma”, “Hırsızlık” ve “Kanunsuz uyuşturucu madde alma ve tasarrufu” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.


Mahir Türe, zanlının, 14 Aralık’ta Gazimağusa’da bulunan Polatpaşa Camii’ne ait çay ocağı içerisinden 150 TL bozuk parayı, 16 Aralık’ta ise Gazimağusa’da faaliyet gösteren bir marketi hasar vermeksizin açtıktan sonra, 3 bin 500 TL nakit para ile 200 TL değerindeki bir karton sigarayı çaldığını anlattı.


Türe, şikayet üzerine zanlıyı incelenen güvenlik kamera kayıtlarından teşhis edip, 16 Aralık’ta Gazimağusa’da,  cebindeki 3 gram ağırlığındaki şeffaf naylona sarılı sentetik cannabinoid türü uyuşturucu maddeyle tespit edip derdest emri gereği tutukladığını kaydetti.


Tanık polis, zanlının gönüllü ifade verip aleyhindeki suçlamaları kabul ettiğini belirterek, henüz yeni başladığı soruşturmasını salimen tamamlayabilmek için mahkemeden süre istedi.


Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Mine Gündüz Serden, tahkikatın selameti için zanlının 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110