'Hırsızlıktan' yakalandı, kaçak olduğu anlaşıldı

banner37

Uğur Göçen’in unuttuğu gitar ve Ipad’i çalmaktan tutuklanan Yıldırım Hanaylı’nın 2015 yılından beri ülkede kaçak yaşadığı ortaya çıktı

banner87
'Hırsızlıktan' yakalandı,  kaçak olduğu anlaşıldı
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

   Ülkemizde 2015 yılından beridir kaçak olan Yıldırım Hanaylı, bir kişinin unuttuğu gitar ve Ipad’i çalınca yakayı ele verdi.

   “Sirkat” suçlamasıyla tutuklanan zanlı Hanaylı, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Fırat Kızıltunçlar, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Ali Gencer’i dinletti. 

   Mahkemede yeminli şahadet veren Gencer, zanlı Yıldırım Hanaylı’nın 27-28 Nisan 2019 tarihleri ve 16.00-04.00 saatleri arasında İpekyol Sokak üzerinde Uğur Göçen’e ait siyah renk gitar kılıfı ve içerisinde 5 bin TL değerindeki Yamaha marka klasik gitar ve 4 bin TL değerinde bulunan gri renk Ipad’in sirkat edildiğini kaydetti.

   Polis memuru Ali Gencer, incelenen kamera görüntüleri ve yapılan soruşturmalar neticesinde zanlı Hanaylı’nın 29.04.2019 tarihinde tespit edilerek derdest emri gereği tutuklandığını söyledi.

   Gencer, zanlının belirli bir ikametgahı olmadığından herhangi bir arama yapılamadığını ve muhaceret kontrollerinde 20 Kasım 2015 tarihinden beridir KKTC’de herhangi bir yasal statüsü bulunmadığının tespit edildiğine dikkat çekti.

   Soruşturmanın tamamlandığını belirten Gencer, zanlının yasal statüsünün de dikkate alındığında ileride davalarında hazır bulunabilmesi için mahkemenin uygun göreceği bir süre cezaevinde tutuklu kalmasını talep etti.

   Yargıç Cenkay İnan, zanlının iki ayı aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2019, 09:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75