banner6

Hoang artık cezaevi sakini

banner37

Alacak verecek meselesi yüzünden tartıştığı Amir Shazad’ı Aralık ayında 9 yerinden bıçaklayarak ağır yaralayan Vo Vang Hoang’ın cezası dün belli oldu ve 4 yıl hapis cezası aldı. Vo Vang Hoang, alacak verecek yüzünden aralarında tartışma çıkan işyeri çalışanı Amir Shahzad’ı, 9 Aralık 2015 tarihinde, 19 santimetre ağız uzunluğu bulunan ekmek bıçağıyla kafasına ve vücudunun çeşitli yerlerine defalarca saplayarak öldürmeye teşebbüs etmişti.

Hoang artık cezaevi sakini
banner99

Elmas TOKAY

Girne’de 9 Aralık 2015 tarihinde alacak verecek meselesi yüzünden aralarında çıkan tartışma sonrasında, marketten aldığı ekmek bıçağıyla telefon dükkanı çalışanı Amir Shazad’ı 9 yerinden bıçaklayarak ağır yaralayan Vietnam uyruklu Vo Vang Hoang’ın cezası dün belli oldu ve 4 yıl hapse mahkum oldu.

Girne Ağır Ceza Mahkemesi adına davanın kararını okuyan Başkan Düriye Elkıran, bu tür suçların ülkede yaygınlaştığını ve mahkemelerin bu tür suçlara caydırıcı cezalar vermesi gerektiğini kaydetti.

banner134

Girne Ağır Ceza Mahkemesi’nde Başkan Düriye Elkıran, Yargıç Mesut Mesutoğlu ve Yargıç Hasan Dağlı’nın baktığı davanın karar oturumunda iddia makamı Başsavcılık adına Kıdemli Savcı Erdinç Akyener ve Savcı Egemen Metay hazır bulundu.

Ciddi ve ağır bir suç

Bu tür suçların son yıllarda ülkemizde yaygın hale geldiğini ve bu suçların önüne geçilebilmesi için, caydırıcı cezalar verilmesi gerektiğini vurgulayan Başkan Düriye Elkıran, bu tür suçların toplum güvenliğini ve huzurunu bozan suçlar olduğunun altını çizdi.

Sanığa verilecek en adil ve en uygun cezanın hürriyeti bağlayıcı bir ceza olduğuna vurgu yapan Elkıran, sanık Vo Vang Hoang’ı 4 yıl hapis cezasına mahkum ettiklerini açıkladı.

Olay nasıl olmuştu?

9 Aralık 2015 tarihinde, sanık Vo Vang Hoang ile bir telefon satış dükkanında çalışan Amir Shahzad arasında, alacak verecek meselesi yüzünden tartışma çıkmış, oradan ayrılan sanık Hoang, kısa bir süre sonra bir marketten satın aldığı 19 santimetre ağız uzunluğu bulunan ekmek bıçağıyla yeniden dükkana gelerek, Amir Shazad’a saldırmıştı. Shazad’ın kafasına ve vücudunun çeşitli yerlerine 9 kez bıçağı saplayarak ağır yaralayan Hoang’ın aleyhine “Taammüden adam öldürmeye teşebbüs” davası getirilmişti.

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2016, 09:41
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104