banner6

Hollanda'dan kayıpların belirlenmesi çabasına destek

banner37

Hollanda’nın Lefkoşa Büyükelçisi Nathalie Jaarsma’nın dün Kıbrıs Cumhuriyeti Başkanlığı İnsani Konulardan Sorumlu Komiseri Fotis Fotiu ile ofisinde bir araya geldiği haber verildi.

Hollanda'dan kayıpların belirlenmesi çabasına destek
banner151 banner143

Haravgi’nin haberine göre, Jaarsma, Fotiu ile görüşmesinde, Hollanda’nın, Kıbrıs Cumhuriyeti'nin kayıpların akıbetinin belirlenmesi konusunun çözüme kavuşmasına ilişkin çabalarını desteklediğini belirtti.Jaarsma ayrıca Hollanda’nın bu gidişata yönelik katkıda bulunmaya istekli ve hazır olduğunu dile getirdi.

Fotiu ise Hollanda büyükelçisini Kıbrıs Cumhuriyetİ'nin kayıpların akıbetinin belirlenmesi çabaları konusunda teferruatlı bir şekilde bilgilendirdiğini kaydetti. Gazeteye göre, Fotiu, Türkiye’nin kayıplar konusunun çözüme ulaşması konusundaki tutumuna ilişkin eleştirilerini yineledi.

Kayıplara ait kalıntılar bulunmasındaki temponun düştüğünü ve bu durumun Kayıp Şahıslar Komitesi’nin işini zorlaştırdığını ifade eden Fotiu, kayıplar konusunun çözüme kavuşmasına yapıcı bir şekilde katkıda bulunması için, AB aracılığıyla Türkiye’ye yönelik baskı yapılmasını istedi.

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2016, 11:29
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104