HP ne sevindi ne de üzüldü

banner37

Halkın Partisi, genel seçimlerde elde ettiği oy oranını yerel seçimde de korudu. Parti Genel Sekreteri Yenal Senin, gayri resmi seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından değerlendirmede bulundu

HP ne sevindi ne de üzüldü
banner90
banner8

Erol KANLIADA

Halkın Partisi (HP), yerel seçim sonuçlarını Lefkoşa Dereboyu’nda bulunan parti merkezinde takip etti. Seçim sonuçlarının bazı partilileri mutlu ettiği bazı partililerinse moralini bozduğu gözlemlendi.

Gayri resmi seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından HP Genel Sekreteri Yenal Senin, sonuçlara ilişkin değerlendirmede bulundu.

Senin, genel seçimlerde aldıkları yüzde 17 buçuk ile yüzde 18 arasındaki oy oranını koruduklarını ifade etti.

Alsancak’ta ve Yeniboğaziçi’nde destek verdikleri bağımsız adayların galip geldiğini vurgulayan Senin, “aday çıkardığımız bölgelerde yüzde 17’yi korumasını bildik” dedi.

banner134
Senin, ayrıca Değirmenlik’te parti kararı olarak destekledikleri Ali Karavezirler’in, Akdoğan’da Ahmet Latif’in ve Tatlısu’da Hayri Orçan’ın ipi göğüslemesinin kendilerini mutlu ettiğini kaydetti.

Bu seçim süresince bir vizyon ortaya koyduklarını kaydeden Senin, “seçim sonuçlarını incelediğimizde mevcut başkanların devamından yana kullanılan tavırdan sonra, özellikle belediye meclis üyelerinden gelen sonuçlar şu an için mutluluk verici” dedi.


“Belediyelerde reform kaçınılmazdır”

Oy sayımının gece yarısına kadar sürebileceğini ifade eden Senin, belediyelerde reformun kaçınılmaz olduğunu vurguladı.

Senin, bu reformun hem belde halkının, hem belediyelerinin mevcut durumunu tekrardan revize edip, tekrardan ayağa kalkması, hem de verilen vergilerin karşılığını alma gibi konuları içerdiğini söyledi.

“Bu bağlamda belediye meclis üyeliğinde iyi sonuçlar alıp Halkın Partisi olarak boy göstereceğimizi düşünüyorum” diyen Senin, bu seçimlerin ve sonuçlarının bir kez daha vatana millete hayırlı olmasını diledi.

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2018, 11:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75