banner6

Hrisostomos: Irkçı değilim ama Türk yerleşikler adadan gitmeli

banner37

Başpiskopos Hrisostomos Salı günü yaptığı açıklamada, Türk yerleşiklerin bir çözüm olması durumunda Türkiye'ye gönderilmesi gerektiğini söyledi.

Hrisostomos: Irkçı değilim ama Türk yerleşikler adadan gitmeli
banner150

banner150

banner99

Başpiskopos Hrisostomos Salı günü yaptığı açıklamada, Türk yerleşiklerin bir çözüm olması durumunda Türkiye'ye gönderilmesi gerektiğini söyledi. Türkiye kökenlilerin adanın demografik yapısını değiştirdiğini savunan Başpiskopos, ırkçı olmadığını söyledi.

Hrisostomos,  "Anadolulu'lar 100 yıl geçse bile asla Avrupalı olamayacak ve eğer burada kalırsa aile başına bir düzine çocuk doğacak, Nereye gidiyoruz? "dedi.

Başpiskopos,"Neden geldiklerini de gözlemlemeliyiz" diye ekleyerek "Halkımızın demografik yapısını değiştirmek için geldiler. Sri Lankalılar, Taylandlılar, Araplar gibi iş için gelmediler." dedi.

"Bunun ırkçılık olduğunu sanmıyorum"

Hrisostomos, Kıbrıslı Türklerle evli olan Türk vatandaşlarının bir çözüm sonrasında kalabileceğinii; "Neyse ki, Kıbrıslı Türkler yerleşikleri sevmiyor ve evlilikler pek fazla değil ,Ancak diğerleri ayrılmalıdır" diyerek bu görüşün ırkçılık olmadığını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2017, 08:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104