banner6

Hristodulidis: 4 özgürlük kabul edilemez

banner37

Alithia gazetesine göre Hükümet Sözcüsü Nikos Hristodulidis, dün Devlet Televizyonu ve Radyosu’na (RIK) yaptığı açıklamada Türkiye’nin, Türk vatandaşlarına 4 özgürlük sağlanmasına ilişkin talebinin kabul edilemez olduğunu kaydetti.

Hristodulidis: 4 özgürlük kabul edilemez
banner150 banner150 banner151 banner143

Hristodulidis, AB sözleşmelerinin böyle bir şeye olanak tanımadığını, Türk talebinin Kıbrıs sorununun çözüm çerçevesinden çıktığını da ileri sürdü.

Türkiye’nin bu konuya verdiği önemin, olumsuz bir gelişmeyi teşkil ettiğini, çünkü Kıbrıslı Türklerle değil Türk vatandaşlarla ilgili yeni önkoşullar ortaya koyduğunu savunan Hristodulidis, yeni konferansa gerek olmadığı şeklindeki partilerin eleştirisini de yanıtladı.

Hristodulidis, eleştiri yapmanın anlamının bulunmadığını çünkü Garantiler ve Güvenlik konusunun görüşülmekte olduğunu belirtti.

New York Times gazetesinde yer alan, Güney Kıbrıs ile Moskova ilişkilerinde, Moskova’nın Kıbrıs sorununa ilişkin tavrı nedeniyle, sorunlar bulunduğuna ilişkin haberin sorulması üzerine Hristodulidis, bunun gerçekleri yansıtmadığını söyledi.  

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2017, 11:20
banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110