Hristodulidis: Erdoğan'ın sözleri yardımcı olmuyor

banner37

Kıbrıs Rum Hükümeti, TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın adadaki sorunla ilgili dün yaptığı açıklamaların, Kıbrıs sorununun çözümünü amaçlayan müzakerelerin devamı yönünde sarf edilen çabalara yardımcı olmadığını belirtirken açıklamaları "kabul edilemez" olarak nitelendirdi.

Hristodulidis: Erdoğan'ın sözleri yardımcı olmuyor
banner99

Erdoğan, 7. Boğaziçi Zirvesin'de yaptığı konuşmada Kıbrıs Rum liderliğinin adanın tümünü istediğini iddia etmiş, Kıbrıs Rum tarafını, Kıbrıs'ı bütün olarak gösteren Kıbrıs Cumhuriyeti bayrağıyla AB toplantılarına katıldığı işçin eleştirmişti.  

Kıbrıs Rum Hükümet Sözcüsü Nikos Hristodulidis, bugün konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, tehditlerin güven oluşturulmasına ve uygun ortam sağlanmasına katkıda bulunmadığını söyledi.

banner134
Hristodulidis, Erdoğan'ın sözlerine karşılık "Mümkün olan en erken zamanda, tek bir tarafın veya üçüncü tarafların şartları ve ahkamıyla değil, tüm Kıbrıslıların beklentilerine cevap verecek bir çözümle işgale son verip yurdumuzu yeniden birleştirme vizyonuyla diyalogu sürdürmedeki kararlılığımızı yineliyoruz" şeklinde konuştu.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2016, 12:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75