banner6

Hristodulidis: İmaj yaratma gailesinde değilim

banner37

Hristodulidis: İmaj yaratma gailesinde değilim
banner90
banner99

GKRY lideri Nikos Hristodulidis, kamuoyu önünde sorumluluk yükleme oyununa girmesinin söz konusu olmadığını ve Kıbrıs sorununda imaj yaratma gailesi ile ilgili yaklaşımların kendisini ilgilendirmediğini söyledi.

GKRY’nin eski lideri Spiros Kiprianu’nun anma töreninin ardından gazetecilere açıklama yapan Hristodulidis, daha önce de söylediği gibi, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile kamuoyu önünde tartışmaya girmeyeceğini ifade etti.

Ersin Tatar’ın, AB’nin Kıbrıs sorununa müdahil olması konusundaki son açıklamalarıyla ilgili bir soru üzerine Hristodulidis “Tatar’dan farklı bir şey beklemiyordum. Samimi  olmak istiyorum, eminim  Tatar da AB’nin Kıbrıs Türk toplumu için önemini biliyor” dedi.

Hristodulidis, Güney Kıbrıs Yönetiminin rızasıyla, finansal düzenlemelerin ve Doğrudan Ticaret Tüzüğünün olduğunu belirtti.

Kıbrıs sorunuyla ilgili tartışmaların kamuoyu önünde yapılmayacağının altını çizen Hristodulidis, çözüm için gösterilen çabalarda ciddi olunması gerektiğini ve kendisini, konunun özünün ilgilendirdiğini söyledi.

Hristodulidis, Rum tarafının, konunun özüne ilişkin mümkün olan her şeyi yaparak çıkmazın aşılmasını ve müzakerelerin yeniden başlamasını hedeflediğini kaydetti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104