Hristodulidis: Türkiye tarafından reddedilen öneriler var

banner37

Rum hükümet sözcüsü Nikos Hristodulidis, Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’e ve Kıbrıs politikasına yönelik eleştirilerde bulunan AKEL ve DİKO’ya dün yaptığı açıklamayla yanıt verdi.

Hristodulidis: Türkiye tarafından reddedilen öneriler var
banner8

Fileleftheros ve diğer gazeteler, Rum sözcü Hristodulidis’in özellikle AKEL ve DİKO tarafından Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’e yöneltilen eleştirilere yanıt verdiğini yazdılar.

banner134

Habere göre Hristodulidis, Anastasiadis’in, AKEL’in yaptığı gibi müzakerelerin yeniden başlaması yönünde sadece niyet belirtmekle kalmadığını, ne yazık ki Türkiye tarafından reddedilen belirli önerilerde bulunduğunu iddia etti.

Hristodulidis, AKEL’in İsviçre’deki müzakereler sırasında Anastasiadis’in sürece perspektif getiren önerilerde bulunduğunu ve Türkiye’nin buna karşılık vermesini dilediklerini açıkladığını da öne sürdü.

DİKO’nun ise seçimler sebebiyle olayları çarpıtma yönüne gittiğini ifade eden Hristodulidis, DİKO Başkanı Nikolas Papadopulos’un Türkiye’nin uzlaşmazlığını ifşa etmek için ne gibi eylemler gerçekleştirdiği sorusunu dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2017, 11:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88