banner6

Hristodulidis ve Michel, AB’nin Kıbrıs sorununa daha aktif şekilde müdahil olmasını görüştü

banner37

Hristodulidis ve Michel, AB’nin Kıbrıs sorununa daha aktif şekilde müdahil olmasını görüştü
banner90
banner99

GKRY lideri Nikos Hristodulidis Avrupa Konseyi Başkanı Charles Michel ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Hristodulidis telefon görüşmesi sırasında Michel’e, AB’nin Kıbrıs sorununun çözüm çabalarına daha aktif şekilde müdahil olması yönündeki önerisi hakkında bilgi verdi.

Rum Başkanlık Sarayı’ndan yapılan açıklamaya göre Michel seçilmesinden dolayı Hristodulidis’i tebrik etti ve Avrupa Konseyi çerçevesinde yakın ve yapıcı bir şekilde iş birliği yapma arzusunu ifade etti.

Nikos Hristodulidis de Charles Michel’e teşekkür ederek, hükümet programı çerçevesindeki öncelikleri hakkında Avrupalı yetkiliyi bilgilendirdi.

Hristodulidis aynı zamanda, Kıbrıs sorununun çözümü konusunda gerek çıkmazın aşılması gerekse müzakerelerin yeniden başlaması çabalarına AB’nin daha aktif ve daha özlü katılımına ilişkin önerisi hakkında Michel’e bir ön bilgi verdi. Hristodulidis bu konuyu Brüksel’e yapacağı ziyaret çerçevesinde Avrupa Konseyi Başkanı, diğer kurumsal organların başkanları ve muadilleri ile ayrıntılı olarak görüşecek.

Hristodulidis bu çerçevede Michel’e, Kıbrıslı Türk liderle ve BM Genel Sekreterinin Kıbrıs Özel Temsilcisi ile gerçekleştirmiş olduğu son görüşme ve BM üst düzey yetkilisinin yakın zamanda Kıbrıs’a yapacağı ziyaret ile ilgili bilgi verdi.

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2023, 21:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104