banner6

Hristos Hristu'dan itiraf

banner37

Rum kesiminde “Ulusal Halk Cephesi” olarak bilinen ELAM’ın Başkanı ve Rum Başkanlık seçimleri adaylarından da olan Hristos Hristu’nun, eskiden Yunanistan’daki aşırı sağ-faşist “Hrisi Avgi” (Altın Şafak) partisinin üyesi olduğunu itiraf ettiği haber verildi.

Hristos Hristu'dan itiraf
banner151 banner143

Alithia gazetesinde yer alan habere göre, dün Alpha televizyonuna konuşan Hristu, “Hrisi Avgi” lideri Nikos Mihaloliakos’un koruması olduğuna dair basında yer alan ifadelere ise, “ülkenin yüksek ekonomik hiyerarşisinin bazı belirli çevrelerinin avukatı olmak yerine, Mihaloliakos’un koruması olmam daha iyi” şeklinde yanıt verdi.

ELAM’ın seçimlerin ikinci turunda ne yapacağının kendisine sorulması üzerine, ELAM’ın mümkün olan en iyi sonuç için mücadele edeceği yanıtını veren Hristu, ELAM’ın “Kıbrıs’ın Hrisi Avgi’si aynı zamanda ülkenin milliyetçi hareketi olduğuna dair tezini” de yineledi.

Hristu “DİSİ’nin Yeni Demokrasi, AKEL’in de Siriza ve Yunanistan Komünist Partisi’yle olduğu gibi, ELAM’ın da Hrisi Avgi’yle ilişkileri vardır” ifadelerini de kullandı.

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2017, 12:36
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104