HTKS: Mesai saati değişikliğiyle vardiyalar uzayacak

banner37

Hava Trafik Kontrolörleri Sendikası Sosyal Medya hesabından yaptığı açıklama ile, hükümetin vardiya ile çalışılan iş yerlerinde mesai saatlerinin değişmesinin nelere sebep olacağının hesaba katılmadığını ifade ederek, yarınki greve destek vereceklerini açıkladı. Açıklama şöyle:

HTKS: Mesai saati değişikliğiyle vardiyalar uzayacak
banner90
banner8

Halkın son günlerde hükümete karşı oluşan yoğun tepkisini yumuşatmak amacıyla, alelacele alındığı açıkça belli olan kamudaki mesai saati değişikliği kararının 24 saat esasına göre vardiya çalışılan iş yerlerinde nelere sebep olacağı hesaba katılmamaktadır. Hükümetin kamuda mesai saatlerini değişme kararı bilinçsizce alınmış bir karar olup vardiya düzenindeki çalışma yapısını alt üst edecek sonuçlar doğurmaktadır. Mesai saati değişiklikleri ile gece vardiyaları daha da uzayacak sabah saatlerinde değişim için bekleyen personel daha da yorgun ve uykusuz bir durumda olacaktır.

banner134
Can güvenliğinin hassas ayrıntılara bağlı olduğu havacılık sektöründe bu kadar keyfi kararlar alınmasını hayretle karşılıyoruz. Bu karar hükümet edenlerin sivil havacılıktan ne kadar kopuk ve ne kadar alakasız olduğunun göstergesidir. Hiçbir bilinçsiz yöneticinin bu kadar insanın hayatı ile oynamaya hakkı yoktur. Hava trafik kontrolörleri ilerleyen günlerde yorgunluktan doğacak herhangi bir hadisenin sorumluluğunu asla kabul etmeyecek ve tüm sorumluluk hükümete ait olacaktır.

Ayrıca, hava trafik kontrolörleri sendikal platform kararları doğrultusunda Salı günü yapılması planlanan genel grev kararına Ercan Havalimanı'nda aktif destek verecektir.

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2016, 08:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75