banner6

Hücreye getirilen hapları temin eden zanlıya ulaşıldı

banner37

Hücreye meyve suyu kutusunda gizlenmiş getirilen, uyuşturucu içerdiğine inanılan 99 hapla ilgili üç kişinin ardından, aranan K.D.S isimli kadın tutuklandı

Hücreye getirilen hapları  temin eden zanlıya ulaşıldı
banner99

Özel Haber - Emine UYSAL ÇALUDA   

   Hücreye meyve suyu kutusunda gizlenmiş getirilen, uyuşturucu içerdiğine inanılan 99 hapla ilgili üç kişinin ardından, aranan K.D.S isimli kadın tutuklandı.

   “Kanunsuz uyuşturucu madde içeren hap alma, verme ve tasarrufu” suçuyla tutuklanan zanlılar M.D., S.T. ve F.T.’nin ardından, aranan zanlı K.D.S. de dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Nil Elodie Çeliker’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Senem Palabıyık,   tanık olarak polis memuru Ozan Özder’i dinletti.   

   Mahkemede yeminli şahadet veren Özder, 16.01.2023, saat 09.15’te, zanlı K.D.S.’nin, cezaevinde bulunan bir başka tutuklunun yönlendirmesi ve zanlı M.D.’nin aracılığı ile Merkezi Cezaevi’nden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne getirilip, mahkeme hücrelerine yerleştirilen sanık İ.Y.’ye verilmek üzere, görevli polise, içinde meyve suyu olan bir poşet verdiğini kaydetti.

   Özder, görevli polisin şüphelendiğini ve söz konusu meyve suyu kutusunun açıldığını belirten Özder, kutuda bulunan 99 adet, içinde uyuşturucu madde olduğuna inanılan hapın bulunarak emare alındığını ve zanlının tutuklandığını mahkemeye aktardı.

   Özder, yürütülen geniş çaplı soruşturmada zanlı M.D.’nin, söz konusu poşeti zanlı K.D.S.’den aldığının belirlendiğini anlattı.

   Özder, söz konusu hapları zanlılara zanlı S.T.’nin 100 adet verdiğinin tespit edildiğini, zanlı S.T.’nin ise konu hapları kardeşi zanlı F.T.’den aldığının belirlendiğini kaydetti.

   Zanlılar S.T. ve F.T.’nin gönüllü ifade verdiğini söyleyen Özder, zanlı 3’ün İngiltere’den KKTC giriş yaptığı tarihte 250 adet, uyuşturucu içerdiğine inanılan hap ithal ettiğini ve hapları içtiğinin tespit edildiğini mahkemeye aktardı.

   Özder, zanlı F.T.’nin, Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde uyuşturucu tedavisi gördüğünün ve tedavisi için kendisine verilen hapları içmeyerek zanlılara verdiğinin tespit edildiğine vurgu yaptı.

   Soruşturmanın çok yönlü devam ettiğini belirten Özder, zanlının aleyhinde bir gün ek tutukluluk talep etti.

   Yargıç Çeliker, talebi onayladı.

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2023, 14:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104