banner6

Hücreye getirilen hapları  temin eden zanlıya ulaşıldı

banner37

Hücreye meyve suyu kutusunda gizlenmiş halde getirilen, uyuşturucu içerdiğine inanılan 99 hapla ilgili üç kişinin ardından aranan K.D.S isimli kadın tutuklandı

Hücreye getirilen hapları  temin eden zanlıya ulaşıldı
banner99

Özel Haber - Emine UYSAL ÇALUDA   

   Hücreye meyve suyu kutusunda gizlenmiş halde getirilen, uyuşturucu içerdiğine inanılan 99 hapla ilgili üç kişi 
ardından aranan K.D.S isimli kadın tutuklandı.

   “Kanunsuz uyuşturucu madde içeren hap alma, verme ve tasarrufu” suçuyla tutuklanan zanlılar  M.D, S.T ve F.T’nin ardından aranan zanlı K.D.S dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. 

   Yargıç Nil Elodie Çeliker’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Senem Palabıyık,   tanık olarak polis memuru Ozan Özder’i  dinletti.    
  Mahkemede yeminli şahadet veren Özder, 16.01.2023 tarihinde saat 09.15’te zanlı K.D.S’nün, zanlı M.D’nin aracılığı ile Merkezi Cezaevi’nden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne getirilip, mahkeme hücrelerine yerleştirilen sanık İ.Y.’ya verilmek üzere görevli polise içinde meyve suyu olan bir poşet verdiğini kaydetti.

   Özder, görevli polisin şüphelendiğini ve söz konusu meyve suyu kutusunun açıldığını belirten Özder, içinde 99 adet içinde uyuşturucu madde olduğuna inanılan hapın bulunarak emare alınıp, zanlının tutuklandığını mahkemeye aktardı.

   Özder, yürütülen geniş çaplı soruşturmada zanlı M.D.’nin söz konusu poşeti zanlı K.D.S’den aldığının belirlendiğini anlattı.

   Özder, söz konusu hapları zanlılara zanlı S.T.’nin 100 adet olarak verdiğinin tespit edildiğini, zanlı S.T’nin ise ise konu hapları kardeşi olan  zanlı F.T.’den aldığının belirlendiğini kaydetti.
   Zanlılar S.T ve F.T’nin gönüllü ifade verdiğinisöyleyen Özder zanlı 3’ün İngiltere’den KKTC giriş yaptığı tarihte 250 adet uyuşturucu içerdiğine inanılan hap ithal ettiğini ve hapları içtiğinin tespit edildiğini mahkemeye aktardı.

   Özder, zanlı F.T’nin Barış, Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nden uyuşturucu tedavisi gördüğünü ve tedavisi için kendisine verilen hapları içmeyerek, zanlılara verdiğinin tespit edildiğine vurgu yaptı. 

   Soruşturmanın çok yönlü devam ettiğini belirten Özder, zanlının aleyhinde bir gün ek tutukluluk talep etti. 
   Yargıç Nil Elodie Çeliker, talebi onayladı. 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104