Hukuk camiasında acı kayıp

banner37

Hukuk camiasının sevilen ve başarılı isimlerinden emekli Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı, Avukat Emin C. Okur, sevenleri tarafından son yolculuğuna uğurlandı

Hukuk camiasında acı kayıp
banner90
banner8

Ahmet VAMIK

   Hukuk camiasının sevilen ve başarılı isimlerinden emekli Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı, Avukat Emin C. Okur, sevenleri tarafından son yolculuğuna uğurlandı.
   19 Aralık Çarşamba günü hayatını kaybeden, evli, 3 çocuk ve 6 torun sahibi olan Avukat Emin C. Okur’un cenaze töreni öncesinde, dün sabah Girne Kaza Mahkemesi avlusunda tören gerçekleştirildi.

banner134
   Emin C. Okur için gerçekleştirilen törene, yargıçlar, savcılar, avukatlar, ailesi ve sevenlerinin yanı sıra Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü’de katıldı. 
   Törende konuşan Girne Mahalli Barosu Başkanı Avukat Gürcan Bayramoğlu, merhum Emin C. Okur’un hem avukatlık hem de yargıçlık mesleğinin duayen isimlerinden ve ülkemizde hukuk camiasına yön veren isimlerinden olduğuna vurgu yaptı.
   Merhum Emin C. Okur’un yakın arkadaşı olan Avukat Mustafa Güryel ise törende gerçekleştirdiği konuşmasında, Emin C. Okur’un adaletli, insani yönü yüksek ve yardımsever kişiliğiyle bilindiğini belirtti. “Hepimize örnek teşkil eden böylesi bir insanla meslektaş olmaktan büyük gurur duyuyorum” diyen Güryel, Emin C. Okur’un hiçbir zaman unutulmayacağını da sözlerine ekledi.
   Merhumun oğlu Sercal Okur, babasının en sevdiği yer olan mahkemede bulunması nedeniyle huzur içerisinde olduğunu ifade etti. Emin C. Okur’un yaşamı boyunca mahkemede olmaktan hep mutluluk duyduğunu belirten Sercal Okur, kendilerini yalnız bırakmayan herkese teşekkürlerini dile getirdi.
   Girne Kaza Mahkemesi’nde gerçekleştirilen törenin ve Girne Nurettin Ersin Paşa Cami’nde gerçekleştirilen cenaze töreninin ardından, merhum Emin C. Okur’un naaşı Karaoğlanoğlu Mezarlığı’na defnedildi.

Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2018, 09:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75